5 Wskazówek dla Nowicjuszy – Jak Założyć Profil w Serwisie Randkowym

O zakładaniu profilu dla nowicjuszy

5 złotych rad, dotyczących zakładania profilu na portalu randkowym, dla nowicjuszy:

(Ja mój pierwszy profil randkowy założyłam tutaj. ~ Kasia)

Wreszcie usiadłeś to założenia profilu i nie wiesz od czego zacząć? Opisanie siebie w kilku zdaniach okazało się trudniejsze niż myślałeś? Wydaje ci się że złapanie równowagi między pewnością siebie, a puszeniem się i snobizmem jest niemożliwe? Z tyłu głowy musisz pamiętać, że jednocześnie uchylając rąbka tajemnicy jaką jesteś, musisz utrzymać atmosferę zagadkowości – jak więc dać się poznać, a jednocześnie nie odkryć wszystkich swoich kart?

Wbrew pozorom większość profili na portalach jest pisanych na tzw. freestylu. Ktoś usiadł i napisał pierwszą rzecz jaka przyszła mu do głowy. Jeśli więc poświęcisz swojemu profilowi przynajmniej chwilę przemyślenia znajdziesz się w 10% najlepiej napisanych profili. Czy warto? Mylę że tak. Na portalu randkowym chcesz się przecież wyróżniać! Zwiększasz w ten sposób szansę na bycie dostrzeżonym w tłumie, a rozmowy które prowadzisz są oparte na większej ilości informacji – zaczynacie z wyższego poziomu znajomości, a każdy wie że im wyżej zaczniemy tym szybciej trafimy na szczyt ;).

Żeby ci pomóc przeanalizowaliśmy wiele profili i wybraliśmy naszych faworytów. W kilku prostych krokach pomożemy ci zoptymalizować ten proces i opisać siebie w taki sposób, żeby bez zmyślania, przyciągnąć swojego czytelnika i upewnić się że na nasz profil odpowiedzą nie tylko zainteresowani, ale WSZYSCY zainteresowani! Nieważne jest ile napiszesz, ale co i jak napiszesz. Często co za dużo to nie zdrowo, a w pisaniu zwięźle ważne jest, żeby pamiętać nie tylko to co działa, ale też jak unikać banałów, które nic nie znaczą i są zapomniane, tak szybko jak przeczytane. No to do dzieła:1. To nie jest konkurs popularności! 

Pamiętaj, że nie jesteś zupą pomidorową i nie musisz podobać się każdemu, ważne żeby to ten jedyny/ta jedyna dostrzegli cię w tłumie użytkowników. Nie wpisuj trzydziestu hobby (chyba, że rzeczywiście masz tyle zainteresowań), czasem mniej znaczy więcej. Zwróć uwagę na rzeczy, które czynią cię wyjątkowym, to one będą dla szukającego najważniejszą informacją. 

Pisz też o swoich niedoskonałościach, są one częścią twojego JA. Jeśli kogoś odstraszą najpewniej i tak nie był wart uwagi i nawet lepiej, że nie straciliście czasu na rozmowę. Utrzymuj ton jak na pierwszej randce, ale wykorzystaj to, że masz możliwość zweryfikowania tego co mówisz, a raczej piszesz. Przeczytaj swój profil kilka razy, może nawet poczekaj jeden dzień i sprawdź wszystko na tzw. świeży umysł. 

Nie wstydź się swoich opinii, ale jednocześnie oceń czy są one dla ciebie tak ważne, że musi o nich wiedzieć każda poznająca cię osoba i czy dobrze je zrozumie bez poznania kontekstu, czy wszystkich argumentów.2. Zdjęcie profilowe to temat rzeka, ale postaramy się przedstawić najważniejsze, naszym zdaniem, rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze, krótko i na temat. 

Zdjęcie powinno być wyraźne, z twarzą. Masz na nim być TY, i to nie ty sprzed 20 lat – wybierz zdjęcia nie starsze niż 2 lata. Pamiętaj też, że to ty masz być w centrum zainteresowania i grać na zdjęciu główną rolę. Patrz w obiektyw – nawiązanie kontaktu wzrokowego, nawet na zdjęciu, pomaga nawiązać nić zaufania. 

Maksymalnie jedno zdjęcie w okularach na profil. Nawet jeśli nosisz je na stałe. Okulary, zlokalizowane między tobą a odbiorcą, dystansują cię od niego. Pokaż pełen uśmiech, specjaliści potwierdzają że rozmówcy od razu lepiej zareagują na twój widok i łatwiej będzie im się otworzyć, a bardzo nam na tym zależy. Wybierz zdjęcia dynamiczne, na których np. oddajesz się ulubionej aktywności jak gra na gitarze czy jazda na nartach. Masz zwierzaka? 

Koniecznie wstaw swoje zdjęcie z nim. Nie tylko pokazuje cię to w roli opiekuna, ale też informuje o tym, że jest w twoim życiu ktoś, z kim ewentualny partner/partnerka będzie musiał się oswoić. Dodatkowo zwierzęta są słodkie i każdy uwielbia na nie patrzeć 😉

3. Pisanie o polityce nigdy nie jest OK (ostatecznie, jeśli jesteś politykiem). Oczywiście poglądy polityczne mogą być istotną częścią twojej osobowości, ale czy na pewno twój profil jest odpowiednim miejscem na ich manifestację. Pamiętaj, że często ta treść jest pierwszą informacją o tobie. Lepiej unikać tematów prowadzących do dyskusji i wymagających głębszego uzasadnienia. I na tym skończmy 🙂

4. Wybierz dobry dzień na założenie profilu. Podczas naszej analizy wielokrotnie natrafialiśmy na profile, po których z łatwością dało się poznać że były pisane w gniewie czy smutku, bo takie emocje przesyłały nam jako czytelnikom. Wybierz dzień kiedy jesteś wypoczęty i masz dobry humor. To naprawdę widać i czuć. Możesz pomyśleć że przecież przeciwieństwa się przyciągają. Psycholodzy zwracają jednak uwagę, że w takich sytuacjach działa odwrotna zasada. 

Smutni ludzie przyciągają smutek, a weseli lepiej reagują na szczęśliwe osoby. Ta sytuacja ma proste wytłumaczenie: kiedy czegoś szukasz, chcesz znaleźć konkretnie tę rzecz, nie jej przeciwieństwo. Ludzie pewni siebie z łatwością okazują emocje i to przyciąga do nich innych ludzi. Każdy chce zaznajomić się z osobą „grającą w otwarte karty”. Wiemy, że czasem los serwuje gorsze rozdanie, warto więc spasować i poczekać na kolejne – jutro też jest dzień, może będzie lepszy niż dzisiejszy. Zdawkowe odpowiedzi, które napiszesz w pośpiechu czy znudzeniu nie będą dla nikogo atrakcyjne. 

Zapytaj sam siebie: czy przyjemnie rozmawia się z osobą która „odszczekuje” pojedyncze sylaby w odpowiedzi na twoje pytania? Chyba nie…5. Aktualizuj swój profil! Zainteresowała cię nowa rzecz? Nauczyłeś się czegoś? Napisz o tym! Możliwe, że właśnie ten szczegół przekona potencjalnego partnera do napisania pierwszej wiadomości. Uniwersalną prawdą jest też to, że nowe zainteresowania, o których mówimy z nowym, świeżym zachwytem są dla naszych rozmówców bardziej interesujące 🙂 Kogo wolisz posłuchać jak mówi o gotowaniu? Kuchara z bufetu czy Robert Makłowicz? 

Z resztą najłatwiej się pisze o tym co tak naprawdę kochasz! Nawet jeśli twoją pasją jest smalec, zdziwisz się jak dużo ludzi dzieli twoje „zafascynowanie” 😉 W ramach zapobieganiu zdezaktualizowania się profilu, wstaw czasem nowe, sezonowe zdjęcie – na nartach/plaży.

PS. specjaliści radzą, żeby poprosić przyjaciela (płci, do której skierowany jest twój profil) o jego ocenę – jeśli masz kogoś takiego, jego rady mogą być bardzo wartościowe!