Lowli

Recenzja Academic Singles

Nasza ocena

1,00
 • Struktura użytkowników (2.00 / 5.00)
 • Wysokość opłat (1.30 / 5.00)
 • Wygoda w obsłudze (2.40 / 5.00)
 • Bezpieczeństwo (1.00 / 5.00)
 • Średnia ocen (1.60 / 5.00)

Academic Singles to oszustwo? Sprawdź zaufane strony, które polecamy!

POZNAJ ALTERNATYWY  >>>

Alternatywy

Sprawdź koniecznie BEZPIECZNE i potwierdzone portale randkowe!

logo portalu quickflirt
logo portalu badoo
logo portalu edarling

O portalu

Portal jest członkiem dużej międzynarodowej grupy do, której należy też be2.pl. Taki przemysł dba o swoją reputację, ale ich doświadczenie niekoniecznie zapewnia nas o najwyższym poziomie usługi.

W branży niewielu jest tak silnych graczy. Firma inwestuje duże środki w rozwój swoich produktów i na każdej z witryn pokazuje, że nie oszczędza na swoich klientach.

Podejście twórców oraz pojawiające się na temat Academic Singles opinie sugerują, że strona nie nadaje się do dalszego polecenia… Koszt członkostwa premium, mimo że trochę wyższy niż na innych polskich stronach, może okazać się zgubny.

W internecie roi się od krytyki na temat strony – wiele osób zostało już oszukanych. Musieliśmy spróbować i sprawdzić, jak to działa i musimy przyznać, że zawiedliśmy się.

Struktura użytkowników

2/5

Jeśli chodzi o liczbę użytkowników, jest mniejsza od najpopularniejszych stron na rynku, ale wynika to z jej okrojonej grupy docelowej.

Dla osoby szukającej partnera na określonym poziomie, ważniejsza jest jednak jakość, niż ilość.

Strona jest w pierwszej dziesiątce wyszukiwań wśród portali randkowych w Polsce i na świecie. Miesięcznie witryna odwiedzana jest około 380 tysięcy razy, a jej popularność w samym 2017 roku wzrosła kilkakrotnie.

Osoby w wieku (18 - 29)
15%
Osoby w wieku (30 - 49)
61%
Osoby w wieku (50+)
24%

Polscy użytkownicy stanowią największą grupę narodową na portalu co jednak przeraża, jeśli sięgniemy do komentarzy pojawiających się w sieci!

Mężczyźni (49%)

51%

Kobiety (51%)

Opłaty | Jak usunąć Konto?

1.3/5

Darmowe funkcje

Płatne funkcje

Przygotowaliśmy dla Was specjalną podstronę, na której dowiecie się wszystkiego na temat anulowania członkostwa Premium, gdzie wyjaśniamy, dlaczego wiele osób twierdzi, że Academic Singles to oszuści.

Tłumaczymy, na co zwrócić uwagę przez rozpoczęciem korzystania ze strony, aby nie zostać oszukanym oraz nauczyć, jak postępować z wieloma innymi portalami randkowymi na rynku!

Academic Singles Wypowiedzenie Umowy >>KLIK<<

Założenie konta premium trwa kilka minut, ceny może nie są niskie, ale intuicyjność witryny sprawi, że czas który wykupimy na pewno nie będzie marnowany na próbę nauczenia się obsługi strony.

Przed usunięciem konta trzeba anulować automatyczne odnawianie usługi. Żeby usunąć konto – np. po zakończonym sukcesem znalezieniu partnera – należy wybrać opcję z menu ustawienia oraz przeczytać w regulaminie zapis na temat tego, jak wypowiedzieć umowę!

dashboard

Wersja mobilna

Aplikacja mobilna nie odbiega funkcjonalnością od strony internetowej.

Logujemy się używając tych samych danych logowania. Portal randkowy dostępny jest zarówno dla użytkowników systemu android jak i iOS. Na naszych telefonach działała bez zarzutu.

aplikacja academic singles

Logowanie na Academic Singles

Rejestracja jest darmowa i chyba nikomu strona nie powinna sprawić problemów w obsłudze. System poprosi o wprowadzenie podstawowych informacji takich jak adres e-mail, płeć oraz wybranego przez nas hasła.

Wątpliwą przygodę zaczynamy od wypełnienia testu osobowości. Poświęciliśmy na niego trochę czasu, gdyż to właśnie na tej podstawie algorytm portalu będzie dobierał nasze pary do randki.

Dzięki temu rośnie wskaźnik kompatybilności partnerów – czyli po prostu nasi rozmówcy są bardziej do nas dopasowani, a o to przecież chodzi. To coś więcej, niż tylko wspólny wiek, miejsce zamieszkania, wykształcenie czy religia.

Nie mówię, że nie są to ważne rzeczy, ale z pewnością łatwiej byłoby od początku wiedzieć, czy macie wspólne zainteresowania, światopogląd czy plany na życie.

panel logowania

Wartości, które współdzielimy scalają nasz związek. Warto więc ankietę wypełnić świadomie oraz podać prawdziwe informacje. Można to zrobić w 15 minut, nie polecamy poświęcać na to więcej czasu, gdyż w rezultacie i tak będziemy woleli usunąć wątpliwe konto randkowe.

To nie działa! Żeby powtórzyć test trzeba skontaktować się z obsługą klienta portalu Academic Singles! Pomaga to może zapobiec nadużyciom i zatrzymuje oszustów, ale dla osób które nie są usatysfakcjonowane swoimi odpowiedziami pozostawia jedną możliwość – założenie profilu od początku lub wypowiedzenie umowy.

Później musimy napisać prywatną opinie na swój temat. Podsumowanie, które będzie pierwszą informacją jaką zobaczą inni użytkownicy odwiedzający nasz profil. Skorzystaj z rad zawartych w naszych artykułach dostępnych w naszym Blogu, a ta część nie sprawi ci żadnego problemu :).

Dalsze uzupełnianie profilu na Academic Singles jest dziecinnie proste. Proces ten może być całkiem dobrą zabawą, dlatego że nie zmusza nas do pisania linijek tekstu w kolejnych rubryczkach, tylko zadaje zamknięte pytania lub przedstawia kilka opcji wyboru.

To nowe rozwiązanie zdecydowanie zwiększa procent wypełnionych profili użytkowników i nie zanudza nas już na wstępie.

Academic Singles okazało się SCAMem. Na szczęście mamy inne portale. Koniecznie:

Na stronie głównej, dostępnej po wypełnieniu profilu, czeka na nas długa lista kandydatów wybranych przez portal randkowy na podstawie testu osobowości.

Uważajmy jednak, bo nie wszystkie profile są prawdziwe! Dalej już tylko jedno kliknięcie dzieli nas od podjęcia kontaktu z innymi użytkownikami.

Jednocześnie Academic Singles nie zmusza nas do wyboru z ograniczonej liczby kandydatów. Warunki wyszukiwania można rozszerzać i personalizować, a na listę nakładać filtry i wyszukiwać coraz to nowe konta.

Ta dowolność, którą daje serwis pozwala poczuć, że ma się całą sytuację pod kontrolą, co z pełną pewnością siebie pozwala przystąpić do poszukiwań.

Musimy też przyznać, że na Academic Singles widzieliśmy najwięcej fałszywych profili. Większość realnych użytkowników posiada przynajmniej częściowo uzupełnione informacje o sobie i co najmniej jedno zdjęcie.

 

To może być atut serwisu, oszczędzający czas. Pomaga to czuć się pewniej na portalu, jednak świadomość, że niekoniecznie rozmawiamy z prawdziwą osobą, a nie programem komputerowym bywa irytujące.

Bezpieczeństwo

1/5

W kwestii opłat Academic Singles robi co chce.

Przed zakupem polecamy zapoznać się z serwisem przy pomocy darmowej wersji i solidnie zastanowić się czy konto premium będzie nam naprawdę potrzebne .

Po sieci krąży kilka historii o tym, jak użytkownicy zostali “oszukani” przez Academic Singles, dlatego warto mieć się na baczności.

Czy zaniedbanie samego klienta powinno być popierane? Zachowując podstawy bezpieczeństwa w sieci unikniemy takiego obrotu spraw, do czego oczywiście gorąco namawiamy!

Sukces na Academic Singles

Jakie są nasze rady, jako niezadowolonych użytkowników portalu?

Główna część użytkowników Academic Singles to ludzie sukcesu, którzy odłożyli swoje życia intymne dla rozwoju kariery i zainteresowań.

Jeśli już koniecznie musisz się rejestrować – pokaż, że też jesteś taką osobą, albo że jesteś zainteresowany związkiem z kimś takim. Udowodnij, że dobrze się czujesz, lub będziesz się czuć w sferach, w których twój wymarzony partner się obraca.

Wybierz co najmniej 2 zdjęcia, jedno całej sylwetki, drugie niech będzie portretem. Użytkownicy zakładający konta na Academic Singles to osoby zaganiane, więc najczęściej otwierają dwa pierwsze zdjęcia i dopiero ci zainteresowani klikną dalej.

Nie daj się wpędzić w kompleksy! Nie wszyscy użytkownicy to osoby z wyższym wykształceniem, czy z klasy wyższej. Są tutaj też zdecydowani na randki z takimi osobami, a i oni często szukają partnerów nie zwracając uwagi na takie rzeczy jak status materialny.

Podczas użytkowania strony nie spotkaliśmy się ze snobizmem, ale nie rozmawialiśmy też z użytkownikami, których profile sprawiały takie wrażenie. Academic Singles niczego, ani nikogo ci nie narzuca i to tylko od ciebie zależy, czy zdecydujesz się na rozmowę lub zbudowanie związku.

O tym dlaczego nie warto udawać w internecie kogoś kim się nie jest i jak nie zaszkodzić sobie kłamstwami przeczytaj w naszym artykule, który na Academic Singles może być bardzo przydatny – TUTAJ.

No i najważniejsze to baw się dobrze, ale uważaj aby nie zostać oszukanym! O to w tym wszystkim chodzi, żeby znaleźć kogoś w luźnym i przyjaznym tobie środowisku.

Istnieją jednak lepsze portale randkowe, niż Academic Singles (opinia nie należy wyłącznie do nas), Osoby po 50-tym roku życia skorzystać mogą sprawdzić zaufane portale opisane przez nas w sekcji Portale randkowe dla Seniorów. Mamy także inną listę, bardziej uniwersalną. Przedstawiamy w niej Najpopularniejsze portale Randkowe. Na pewno jeden z nich (a może kilka na raz?) pozytywnie wpłynie na relacje z płcią przeciwną.

Opinie użytkowników

FAQ

Academic Singles to portal typu matchmaking przeznaczony dla naukowców, intelektualistów i osób o wyższych dochodach.

Nasza ocena portalu
1/5

Nasze Opinie o Portalu

Nas portal zdecydowanie do siebie NIE przekonał.

Może i stał się skupiskiem osób świadomych swojej wartości, pewnych siebie i tego, co sobą reprezentują. Wiedzą czego chcą i nie obawiają się po to sięgnąć. 

W takim towarzystwie, aż przyjemnie się obracać – jednak staje się to trudne, gdy odkrywamy, że większość kont to automatyczne boty. Nawet jeśli sami nie jesteśmy aż tak pewni czego szukamy, portal nie pomoże nam ustatkować swojego myślenia, ani nawet odkryć celu, o którego istnieniu nie mieliśmy pojęcia.

To mało wyjątkowe miejsce, może nie dla każdego, ale ma swoją grupę odbiorców, które będą zadowolone. Większość użytkowników (zwłaszcza tych, którzy zakupili konto premium) narzeka.

laptop mężczyzna

Jaka jest więc nasza ostateczna ocena? 1/5 gwiazdek i brak miejsca w klasyfikacji!

Top Portal Randkowy nie popiera działalności prowadzonej przez właścicieli Academic Singles. Wielu naszych czytelników zgłasza problemy, których rozwiązaniem bywa często jedynie zamknięcie karty kredytowej, którą zarejestrowali na stronie! Powtarzamy raz jeszcze: uważać, uważać, uważać! Najbezpieczniej wybierać sprawdzone portale randkowe m.in. wspomniane powyżej.

Stając się częścią tej społeczności poczuliśmy pewnego rodzaju grupową odpowiedzialność za utrzymanie poziomu serwisu, ale trudno o wybaczenie pojawiających się pomyłek na stronie – zwłaszcza, że po ich zgłoszeniu moderacja w ogóle ich nie naprawia!

Portal randkowy Academic Singles to kiepska przygoda, która raczej nie sprawi, że znajdziemy tu kogoś dla siebie. Może będzie to przyjaciel, może kochanek, partner do zbudowania prawdziwego związku, a może automatyczny bot…

 • Krystyna says:

  To jest złodziejstwo, nic nie warty portal. Proszę natychmiast mnie stąd wypisać i zwrócić mi ponad 239zł, natychmiast. Piech Krystyna

 • Aga says:

  Złodziejstwo!!!! Opłata nie do przyjęcia i jeszcze nie można się z tego wypisać!!!!Pomóżcie, jak to zrobić!!!!

  • Stefania says:

   Aga, podajemy cytat z regulaminu strony Academic Singles (regulamin dostępny jest dla każdego, bez logowania się, na stronie głównej!):

   Wypowiedzenie umowy odpłatnej jest skuteczne, gdy nastąpi poprzez złożenie wyraźnego, pisemnego oświadczenia. O ile istnieje możliwość techniczna „wypowiedzenia umowy w trybie on-line”, wypowiedzenie może nastąpić również przy użyciu odpowiedniego łącza na stronie internetowej Serwisu AcademicSingles. Dla właściwego przyporządkowania Klienta oraz w celu ochrony przed nadużyciami w każdym przypadku konieczne jest, żeby Klient w piśmie wypowiadającym umowę podał w sposób czytelny (używając WIELKICH LITER) swoje imię i nazwisko, kraj, w którym korzysta z Serwisu AcademicSingles, zarejestrowany w Serwisie AcademicSingles adres e-mail oraz nazwę użytkownika (ewentualnie przydzielony mu kod).

   Wypowiedzenie umowy należy kierować na adres:

   be2 S.à.r.l.
   Serwis Klienta AcademicSingles
   13 rue du Commerce
   L-1351 Luxembourg
   Luxembourg

   lub Faks: +48 (22) 485 34 72

 • andrzej says:

  złodzieje mnie dzis wlasnie zabrali 239,70 zl niewiem dlaczego az tyle 1 wplate mialem 20 zl a teraz sobie kradną dzis dzwonilem do swojego adwokata w poniedzialek zabierze sie za ta sprawe

 • Oszukana says:

  To oszuści!!! Wysyłają oferty jakiś przypadkowych facetów, ba! Nawet kobiet. A potem kasują za to kilkaset złotych grożąc komornikiem!!!!

 • Agnieszka says:

  Nie polecam! Dokładnie takie same doświadczenia. Moja karta kredytowa została obciążona bez autoryzacji.
  Zakończenie subskrypcji wymaga wysłania listu! Pol zalogowaniu do konta nie ma możliwości po prostu zakończenia umowy.
  Kontakt z portalem nie przyniósł skutku.
  Odradzam! Uważajcie!

 • Tadeusz says:

  Ukradli mi 240 zł z konta bez mojej wiedzy. Sprawę zgłosiłem juz na policję i prokuraturę. Pisałem do nich lecz kradną pieniądze z konta pomimo to. Academic to wielkie oszustwo.

 • Tadeusz says:

  Pisałem o usunięcie konta. Bez skutku. Dziś im wysyłam zawiadomienie z policji o wszczęciu postępowania.

  • Stefania says:

   Konto możesz usunąć w panelu użytkownika, co nie zmienia faktu, że 240 zł zostało niestety pobrane legalnie w skutek Twojego przeoczenia. Gdy minie okres 3 miesięcy, na które automatycznie została przedłużona Twoja subskrypcja, z Twojej karty nie zostaną pobrane więcej żadne pieniądze (jeśli tak jak piszesz, wysłałeś im wypowiedzenie) – w razie jeśli tak, wtedy owszem sprawa kwalifikuje się do prokuratoury. Nie słyszeliśmy jeszcze jednak o tego typu przypadkach, gdyż Academic Singles działa zgodnie z polskim prawem, żerując na osobach, które nie lubią czytać uważnie.

   • Kinga says:

    Ja tez uważam że zostałam osszukana.Pobieraja mi z konta kasę i żadnych powiadomień.Po prostu rządzą moim kontem.Probowalam usunąć konto.wyslalam kilka maili i robią że mnie cały czas głupia.Kiedy mi znowu pobrali kasę.wyslalam w ten sam dzień rezygnację.bo do tej pory było.ciagle za późno i dlatego przedłużali. Miesiąc przed następnym przedłużeniem i dalej za późno. BO TO MUSZĄ BYĆ PEŁNE CZTERY TYGODNIE! Żarty jakieś.Przeciez widać jasno jak oszukują. Z 14 dni zrobiły się 4 tygodnie.a 4 tyg.jest więcej jak miesiąc.Mam zamiar zgłosić przestępstwo. Chcą teraz na piśmie moją rezygnację z wł.podpisem a niby dlaczego skoro moja umowa członkostwa była tylko kliknięciem w klawisz

 • Oszukana-jedna z wielu says:

  W regulaminie też jest napisane, że portal ma wysłać powiadomienie mailem o zbliżającym się końcu okresu usługi, a tego nie robi! To jest wyłudzanie pieniędzy! Portal nie stosuje się do swojego własnego regulaminu!

 • Anna says:

  Napisałam i wysłałam juz wypowiedzenie mailowo . Teraz chce usunąć konto ale ale nawet sie nie pojawia konto usunięte. Anna

  • Stefania says:

   Anno, jak dawno wysłałaś wypowiedzenie? Czy próbowałaś wylogować się z konta, a potem ponownie zalogować?

 • Jędrzej says:

  Z mojego kąta znikła kwota 239 zł za ich usługę nie interesuje mnie to że w umowie coś tam pisało to jest zwykła kradzież a ci oszuści mają mi odac pieniądze !!!!!

  • Stefania says:

   Jędrzej – tak długo, jak będziesz zawierać umowy bez ich dokładnego czytania, tak długo będziesz niemile zaskakiwany. W sądzie niestety z AS nie wygrasz.

   • adrian says:

    TO SIE STEFCIA OKAZE JUZ NIE BAWEM POZEW ZBIOROWY TYSIACE OSÓB POSZKO- JAKICH POSZKODOWANYCH OKRADZIONYCH BEZCZELNIE PRZEZ ZŁODZIEI I TEN BARANA WZROK CI SIE WYPROSTUJE JAK 100 ML KARY LUB DŁUGIE WIEZIENIE ZOBACZYCIE TA SOBIE PORTAL UTWORZYCIE – OJ BEDZIE CHETNYCH NIESIOŁWSKI NR1

 • Kinga says:

  Bzdury

 • Agnieszka says:

  witam ja również zgłosiłam na policję i prokuraturę polecam oszuści i złodzieje na maksa nie przestrzegają własnego regulaminu i podrabiają faktury z błędnymi datami. UWAŻAJCIE NA OSZUSTÓW MASA LUDZI JEST OKRADZIONYCH

 • Roksana says:

  Mnie w przeciągu 4 dni od zarejestrowania pobrali sami 239 zł.,oszuści.
  Wszystkich ostrzegam przed tym portalem-OSZUŚCI!!!!

 • Ewa says:

  Czytam odpowiedzi Stefanii i tak sobie myślę, że jeżeli jest prawdziwa czy może sobie spojrzeć w oczy w lustrze. Odsyła do jakiegoś poradnika, ciekawe po co. Chyba po żeby zapoznać się z tymi ich bzdurami. Wierzę, że niedługo utrzymają się na naszym rynku i będą zwijać żagle, a śmieszna Stefania będzie musiała szukać innej oszukańczej posady.

  • Stefania says:

   Ewa robię, co mogę żeby pomóc użytkownikom tutaj i ze statystyk strony wiem, że dużo ludzi korzysta z tego tekstu. Nasza strona nie reklamuje Academic Singles już od dłuższego czasu, właśnie za oszustwa, dlatego łaskawie skończ z oczernianiem ekipy Top Portal Randkowy, bo nie mamy z AS nic wspólnego :/

 • Ernst says:

  Próbowałem założyć konto w tym serwisie (zamierzałem nawet opłacić miesięczny abonament – całę szczęście, dzięki swoim problemom z obsługą klienta poczytałem opinie w sieci). A jakie to problemy? Próbowałem dodać do profilu zdjęcie – dokumentowe, z dowodu osobistego. Zdjęcie zostało najpierw odrzucone z powodu (chociaż wg mnie spełniało normy serwisu). Zapytałem zatem serwis klienta, co było przyczyną braku akceptacji? Ponieważ nie potrafili znaleźć mojego profilu w serwisie, przesłałem im zdjęcie na email. Dowiedziałem się, że zostało odrzucone, bo przypominam jakiegoś aktora… W kolejnym mailu poinformowano mnie, że jeżeli dodam SWOJE zdjęcie, zostanie ono zaakceptowane (sic!) Przy czym nie powiedziano mi, do jakiego aktora jestem podobny.
  W świetle powyższych ustaleń autorów wpisu/artykuły wiem teraz, czemu w obsłudze klienta znalazły się takie osoby – serwis bynajmniej nie służy poszukiwaniu miłości ale wyłudzaniu pieniędzy.

  (fragment korespondencji)

  Szanowny Użytkowniku,
  A czyje zdjęcie niby wysłałem? Bez komentarza.

  Dnia 24 stycznia 2019 09:08 Academic Singles Customer Service napisał(a):

  Szanowny Użytkowniku,

  Jeśli wolisz, możesz przesłać nam swoje zdjęcie. Sprawdzimy je i załadujemy do Twojego profliu.

  Z wyrazami szacunku,
  Serwis klienta Academic Singles

  (wcześniej)

  Informujemy, że Twoje zdjęcie zostało odrzucone z powodu podobieństwa do jednego z aktorów.

 • Robert says:

  W regulaminie teraz jest, że trzeba podać IMIĘ I NAZWISKO, ADRES, ADRES E-MAIL.

  Nie zamierzam podawać złodziejom swojego adresu, więc anulowałem kartę i mam nadzieję, że po kilku mailach im się znudzi.
  Tak samo zrobiłem w przypadku BE2.

 • adrian says:

  ZŁODZIEJSKIE MENDY CZEGO SIE BOICIE PRAWDY KTÓRA PISZE

 • >