Lowli

Mobilne Badoo

     Korzystanie z aplikacji to dzisiaj codzienność i często aplikacje okazują się popularniejszą formą komunikacji, niż ich wersje przeglądarkowe (naszą opinie o wersji przeglądarkowej portalu możesz przeczytać: https://www.lowli.pl/badoo/). Aplikacja Badoo powoduje, że mamy wrażenie jakoby komunikacja odbywała się niemalże przez Messenger, który w swojej ofercie ma popularny portal społecznościowy Facebook i obecnie odbywa się jego drogą największa część komunikacji.
      

VideoChat

             Prawdopodobnie opcja przypadnie do gustu najbardziej śmiałym z użytkowników - umówienie się na videochat można spokojnie nazwać  połową randki.  

          Świetna opcja, jeśli nie do końca  mamy pewność, co do  autentyczności zdjęć tej drugiej osoby.  

              Wyglądają zbyt perfekcyjnie? Nie szkodzi, videochatu nie da się przerzucić do Photoshopa! Jeśli ktoś nie ma nic do ukrycia, istnieje szansa że zgodzi się na taką formę komunikacji z nami.

           Z drugiej strony pamiętajmy, aby nie naciskać nadmiernie, jeśli zależy nam na poznaniu danej osoby - niektórzy są dość nieśmiali, a sytuacja videochatu powoduje pewną nienaturalną niezręczność - możliwe, że problem nie leży w chęci ukrycia czegoś i trzeba zawsze pamiętać o istnieniu tej drugiej strony medalu!

połączenia w aplikacji mobilnej badoo

Jak widać na załączonym obrazku Badoo całkiem zmyślnie porządkuje osoby, z którymi mamy lub możemy mieć kontakt (choć tak naprawdę na Badoo w odróżnieniu od Tindera można mieć kontakt ze wszystkimi, wystarczy wysłać wiadomość - jest ich określony limit na dzień i więcej możemy dokupić dzięki Premium). 

"Online" - pokazuje, kto z osób, które mamy gdzieś zapisane (w postaci ulubionych lub w czatach) jest obecnie na swoim telefonie, a co za tym idzie - może z nami porozmawiać. W dalszej części artykułu wytłumaczymy też, jak ew. ukryć aktywność.

Sekcja "Goście" pokazuje, kto odwiedził nasz profil, ale - nie wykonał w naszą stronę żadnego kroku.  Może jest to okazja dla nas, aby wyjść z inicjatywą?

"Polubienia" pokazują, ilu osobom się spodobaliśmy.

W części "Ulubieni" zachowane są wszystkie osoby, które postanowiliśmy sobie z jakiegoś powodu zapisać. 

Zastanawia Was co oznacza ikonka bateryjki w lewym górnym rogu? Nie kochani, to nie jest stan naładowania baterii w moim telefonie! To jest wskaźnik popularności, która określana jest na podstawie ilości wyświetleń profilu oraz jego aprobacji.

Ustawienia Prywatności

Ustawienia Prywatności na Badoo są całkiem złożone. 

To miłe, że Badoo pozwala nam na wyłączenie statusu "online", a także opcji "Minęliście się" - czasem możemy nie chcieć być bombardowani wiadomościami, a jednak mamy ochotę poprzeglądać profile, czy porozmawiać tylko z niektórymi użytkownikami. W dzisiejszym natłoku informacji, możliwość ich ograniczenia jest naturalnym przywilejem każdego z nas. To ważne by dbać o własny dobrostan - ducha i ciała.

Badoo pozwala także na wyłączenie opcji "Publiczne wyszukiwanie" - tu jednak nie chodzi o wyszukiwanie naszego profilu w samej aplikacji, ale o ukrycie naszej obecności w wyszukiwarkach internetowych, jak Google, czy Bing. Właściwie to dziwne, że Badoo w ogóle udostępnia wyszukiwarkom profile użytkowników - nie każdy może dobrnąć do tej opcji w ustawieniach, a jednak niekoniecznie życzyć sobie, aby być wyszukiwanym.

edytuj profil w aplikacji mobilnej badoo

Jak już wspominaliśmy w artykule o Logowaniu na Badoo, portal jest BARDZO wymagający i jednocześnie sprawiedliwy w kwestii zachęcania użytkowników do wypełniania ich profili. Informacje, które sami podamy, pozwolą nam na odkrywanie tych samych szczegółów u pozostałych użytkowników.

Z boku mały przegląd tego, co Badoo (a zarazem jego użytkownicy chcieliby się o nas dowiedzieć). Poza tym tak! Dobrze widzicie, w odróżnieniu od Tindera, Badoo pozwala także na dodanie filmików! To zdecydowanie rozszerza wachlarz opcji. Teraz możemy pochwalić się swoim hobby, wplatając w to dynamikę lub np. prezentując nasze zdolności wokalne!

Dodawanie Filmików

dodaj film w aplikacji badoo
informacje w aplikacji badoo

Oprócz dodawania filmików, można je także nakręcić przez samą aplikację! Tym samym Badoo zbliża się w swoim wachlarzu funkcji do platform społecznościowych - innymi słowy idzie z duchem czasu. Być może dla niektórych "wiecznych singli" staje się opcją wszechstronną. W końcu tutaj także można wyszukać osób, z którymi jest się połączonym na Facebooku, czy Instagramie.

Jak od wielu innych serwisów społecznościowych - od Badoo też można się prawdopodobnie uzależnić! Bądźmy więc ostrożni. Z tym, jak w relanym życiu - czasem nie możemy żyć bez naszych znajomych i trudno powiedzieć, czy to też stanowi uzależnienie. W naszym odczuciu jest to kwestia ewolucji i człowiek jest istotą społeczną. Zachowanie umiaru w spoglądaniu na telefon stanowi zapewne natomiast kwestię savoir - vivre. Na pewno wyłącz powiadomienia pojawiające się na ekranie, kiedy szykujesz się na randkę z osobą z Badoo. Komputera w większości przypadków nie mamy przy sobie, rzadziej też korzystamy na nim z powiadomień. W kwestii telefonu może nastąpić jednak niezła wpadka - jednym może się to wydać lekceważące, inni wezmą nas za playboya, jeszcze inni poczują motywację, aby bardziej się starać. Ile ludzi - tyle konkluzji

Tryb Niewidoczny

strzał w dziesiątkę w aplikacji badoo
tryb niewidoczny w aplikacji badoo
ulubieni w aplikacji mobilnej badoo

Tryb Niewidoczny - dla nieśmiałych! Jeśli nie pozostawiasz po sobie śladu na profilach - Badoo twierdzi, że osoby nie będą mogły nawiązać z Tobą czatu! To prawda, ale z drugiej strony samemu też można czasem zrobić pierwszy krok, więc w takiej roli ducha może być Ci przyjemniej, zwłaszcza jeśli chcesz niezauważony odwiedzić profil kogoś, kto Ci się podoba... parę razy 🙂
Może się tak zdarzyć szczególnie, jeśli osoba ta wylądowała już w naszych ulubionych.

Weryfikacja Profilu Badoo

weryfikacja w aplikacji mobilnej badoo

Jak działa filtr w mobilnym Badoo? Właściwie wszystko wygląda dość podobnie, jak w wersji przeglądarkowej. Mamy też podaną dokładną lokalizację użytkowników, tutaj też nic się nie zmienia. Badoo liczy za nas nawet, ile kilometrów dzieli nas od danego użytkownika. Zauważ także, ile informacji o popularności osoby (jeśli ktoś postrzega ją w ilości obserwujących) możemy uzyskać, wyłącznie dzięki weryfikacji na Badoo. Z drugiej strony możemy odrobinę sceptycznie spojrzeć, na kogoś kto nie zweryfikował, ani jednego profilu - to jest podejrzane, gdyż zarówno Badoo w wersji na telefon, jak i portal w przeglądarce informują, że publikują cokolwiek na serwisach społecznościowych, wyłącznie za naszą zgodą.

filtr w aplikacji mobilnej badoo

Jak widać aplikacja mobilna jest bardzo wiernym odwzorowaniem tej, którą Badoo oferuje nam na przeglądarki.  Bardzo doceniamy nowoczesny layout i dziecinnie łatwy w obsłudze interfejs aplikacji mobilnej. Polecamy ją wszystkim tym, którzy w świecie randek online nie chcą zostać w tyle!

    Pamiętajcie, że nie odpisywanie parę dni pod rząd bardzo zaburza komunikację i może zawęzić Wam odrobinę szanse ze względu na wprowadzanie przesadnej nutki niepewności w bardzo wątłą relację. Przez niektórych może zostać również odebrane, jako brak szacunku. Tego typu przerwy w komunikacji można zawsze naprawić VideoChatem! Idźcie na żywioł, wypróbujcie tę opcję, jeszcze przed spotkaniem w cztery oczy, a być może zaoszczędzi Wam to paru rozczarowań 😉

>