Lowli

kobieta lezaca w kwiatach

Dlaczego kobiety kochają kwiaty?

W przekonaniu mężczyzny kwiaty nigdy nie będą dobrym prezentem. Zapytani o to reagują jednomyślnie. Kwiaty są zdecydowanie za drogie i zaczynają więdnąć zaraz po wstawieniu do wazonu – odpowiedź wydaje się więc prosta.

Mimo to w dniu Walentynek kwiaciarnie pękają w szwach i to nie kobiety są ich głównymi klientami.

Cóż więc czyni z kwiatów symbol uczucia? Czemu płci pięknej miękną kolana kiedy na ich progu pojawi się posłaniec z niespodziewanym naręczem czerwonych róż? To bardzo ryzykowne pytanie, wymagające zagłębienia się w kręte ścieżki kobiecej logiki, ale spróbujmy.

cytat stefania
Przynajmniej tak im się wydaje, a przecież to jest najważniejsze :).

Jest to jeden z nielicznych, aż tak przypisanych do płci prezentów.

Niewiele jest w końcu sytuacji, w których odpowiednie jest kupienie bukietu kwiatów mężczyźnie. Również zapytani o ulubiony kwiat, panowie nie mają zazwyczaj gotowej odpowiedzi, podczas gdy kobiety nie potrzebują nawet chwili zastanowienia.

Już od dziecka jako prezent otrzymywany podczas najważniejszych wydarzeń w życiu, kwiaty stają się dla pań symbolem podniosłości i wyjątkowych chwil.

Często ozdabiające romantyczne sytuacje, jak śluby czy wesela, są w ich przekonaniu symbolem miłości i nieprzemijającego uczucia. Zresztą każdego rozbraja chyba wygląd mięśniaka z naręczem delikatnych stokrotek.

Kiedy mężczyzna przynosi do domu kwiaty wiadomo, że albo ma za co przepraszać, albo w powietrzu unosi się nutka romansu 😉

tulipany bukiet

„Po co mi te chwasty?! Przecież to zaraz zwiędnie!”

Czemu rzecz tak przemijająca jest symbolem silnego uczucia, i to obok diamentów leżących na przeciwnym biegunie skali trwałości?  To nie o sam kwiat chodzi, ale o gest jego wręczenia. Z jednej strony niezobowiązujące – dajemy je w końcu nauczycielkom na pierwszego września, są również jedyną rzeczą, którą panna młoda trzyma w ręku podczas ślubu.

Kobiety lubią mówić, że chłopak niepotrzebnie wydaje pieniądze na kwiaty – przecież zaraz zwiędną.

Tylko, że to o to właśnie chodzi. Ta chwilowość i delikatność sprawiają, że każdy kwiat jest niepowtarzalną chwilą, łączącą obdarowującego mężczyznę ze swoją wybranką.

Za wieloma rodzajami kwiatów kryje się symboliczne znaczenie.

Ciężki wybór… Jedne kupujemy na okazje wesołe, inne na smutne. Dla przykładu: kolor różowy oznacza wdzięczność, a lilie to symbol pierwszej miłości. Nie każdy oczywiście zna się na florystycznym mistycyzmie, dlatego zapraszamy do naszego artykułu: LINK. Znajdziesz tam informację nie tylko o tym jaki kwiat wypada kupić na wybraną okazję, ale również ile pąków powinno być w bukiecie i w jakiej porze roku można dostać najładniejsze z nich.

Jeśli kobieta nie zna danego kwiatu, warto ją poinformować o jego znaczeniu.

Pokaże to, że twój wybór był przemyślany i dołożyłeś wszelkich starań żeby obdarować ją tym jedynym, wyjątkowym prezentem. Powinna wiedzieć, że wybrałeś kwiat z myślą tylko o niej. W końcu kto nie lubi być adorowany?
żonkile

Gdzie znaleźć ten jedyny, wyjątkowy bukiet?

Ideałem byłyby polne kwiaty zwilżone rosą, które zebrałeś o świcie wracając z pastwiska, ale nie oszukujmy się mamy XXI wiek i chyba nikt nie spodziewa się cudu. Kwiaciarnia – oto dobra odpowiedź.

Nikt nie ma chyba swojej ulubionej kwiaciarni dlatego przychodzimy tu na pomoc my – eksperci od miłości i miłosnych prezentów na każdą okazję.

Przed zakupem przeczytaj nasz artykuł, o naszym zdaniem najlepszych florystach w kraju i pozwól żeby to specjalista pomógł ci przejść przez labirynt zawiłości, jakim jest wybór idealnego bukietu! Obiecujemy, że na nich nigdy się nie zawiedziesz 😉

Ale co ja będę z tego miał?

Od lat wręczanie kobiecie kwiatów jest symbolem okazywania miłości. Idąc tą drogą ich przyjmowanie przez kobietę staje się swoistą akceptacją adoratora. To prosta metoda na sprawdzenie czy twoja wybranka jest zainteresowana amorami. To również sposób na pokazanie się z innej strony, jako romantyczna dusza. Dokładnie wybrany bukiet pokazuje kobiecie, że myślałeś o niej, i że wybierając życie z tobą może liczyć na bycie adorowaną, a przecież każda kobieta o tym marzy. Nie znaczy to, że musisz ślęczeć w kwiaciarni przez godzinę i zastanawiać się: róże czy stokrotki? Po to wymyślono zawód florysty! Wystarczy, że powiesz jaką wiadomość ma przekazywać bukiet i voilá! Wystarczy spojrzeć na poprzedni akapit. Zapoznaj się z naszymi ulubionymi kwiaciarniami, w których w 15 minut otrzymasz pomoc i zamówisz idealny prezent dla swojej kobiety. Kwiaty potrafią również naprawić nieudaną randkę. Są sto razy lepsze od zwykłych przeprosin i tysiąc razy lepsze od SMSa. Czasem warto zainwestować w czyste konto 😉
bukiet kwiatów dla kobiety

Drogie ustrojstwo

Czy kwiaty muszą tyle kosztować?

Na chłopski rozum, przecież rośliny kwitną nawet na polu, a przy dzisiejszej technologii można przyspieszyć ich wzrost i znacznie zwiększyć produkcję.

Czemu więc nie są coraz tańsze?

Kwiaty nigdy nie stanieją bo właśnie o to tutaj chodzi – o pokazanie, że na rzeczach, które cieszą nasze oko nie będziemy oszczędzać, że ulotna chwila uśmiechu na twarzy ukochanej jest warta każdych pieniędzy. Może jest to trochę tzw. pokazówka, ale sygnał, który wysyła mężczyzna wręczając kobiecie piękną, wyjątkową rzecz, która jest tylko na niej, pokazuje, że myśli poważnie o swojej wybrance.

Czyż kobieta nie jest dla mężczyzny ozdobą?

Zasługuje więc na to co najlepsze. Skoro potrafisz wydać na bukiet to na niej też nie będziesz oszczędzać, a wszyscy chyba wiemy, że nic bardziej nie odrzuca kobiety niż skąpstwo.

Gest wręczenia kwiatów jest równie istotny

Żeby upewnić się, że twoja wybranka będzie miała szansę jeszcze pełniej przeżyć akt otrzymywania bukietu róż, wyślij go do jej pracy. Dzięki temu będzie mogła w pełni upajać się swoim florystycznym prezentem przez cały dzień, stawiając go na biurku. Poprawisz jej w ten sposób humor, nadając dniu trochę słońca, a kobiety pamiętają takie rzeczy!

Jeśli nie jesteś pewien czy będzie miała w biurze wazon wybierz kwiaty w pudełku.

Nie chcesz w końcu zrobić jej problemu, a przyjemność. Nic na świecie nie jest cenniejsze niż uśmiech ukochanej.

lawenda sznurek

Kwiaty zawsze powinny być niespodzianką.

Zatrzymaj na sekundę czas. Pokaż kobiecie, że świat pełen jest uczuć i kolorów i to właśnie ty trzymasz klucze do tego zaczarowanego ogrodu. Może brzmi to dla ciebie banalnie, ale to nie ty w końcu masz się cieszyć tym bukietem.

Nazwij to romantycznym bełkotem, a ja powiem tylko, że właśnie dzięki niemu masz szansę na rozbudzenie gorącego uczucia, o którym się nie zapomina. Dzięki niemu masz szansę stać się mężczyzną do, którego chce się wracać, i któremu chce się oddać. Czy nie chcesz być tym, który w jej oczach jest odpowiedzialny za chwilę uniesienia jaką dał jej zapach róży?

To z takim właśnie uczuciem będzie cię kojarzyła twoja wybranka, a to warte jest każdych pieniędzy. Strona Główna >>

Źródło: Wiley OnlineLibra

Picture of Stefania

Stefania

Leave a Replay

O Nas

Stefania była długo sama. Jej mąż odszedł kiedy w ich życiu pojawiły się pieniądze. To częste zjawisko wśród starych małżeństw. Przed kilkoma laty nie do pomyślenia było dla niej, że kiedyś jeszcze raz będzie musiała szukać miłości.

Recent Posts

Follow Us

Najlepsze Portale Randkowe

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

>