Lowli

wstydliwa dziewczyna krzaki

Komplementy dla dziewczyny

Często komplementowanie kobiet sprawia mężczyznom problem. Trudno jest tak wyważyć słowa, by nie zabrzmiały pusto czy obraźliwie.

Sztuką jest wybór pochwał, które potrafią zaimponować. Już od najmłodszych lat bajki Disneya przygotowywały nas na porażkę – “Przeszłość może boleć. Ale daje nam wybór – albo będziemy od niej uciekać, albo wyciągniemy z niej lekcję” – jak mogliśmy usłyszeć w “Królu Lwie”. Jeśli masz dość wyciągania lekcji, skorzystaj z naszej listy kreatywnych komplementów, którym żadna kobieta się nie oprze.

dziewczyna

Jak powiedzieć dziewczynie, że mi się podoba?

Choć szczerość i prostota często bywają najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz naprawdę zaimponować kobiecie, warto pozostawiać nutę tajemniczości. Pewnych rzeczy nie podawaj na tacy. Co, zatem, powiedzieć?

“Uwielbiam Twoje poczucie humoru”

Kobiety doceniają w swoich partnerach poczucie humoru, co wcale nie oznacza, że jednocześnie nie umieją śmiać się same z siebie.

Dziewczyna, która w razie nieoczekiwanej wpadki, nie zrobi awantury, lecz obróci całą sytuację z tragicznej w komiczną, to prawdziwy skarb. Zawsze poratuje Cię sarkastycznym komentarzem – nawet wtedy, gdy wrócisz z nieudanej wizyty od barbera. Doceń to i śmiej się z jej żartów.

“Dużo się od Ciebie uczę”

Każdy lubi być doceniany, a w szczególności kobiety. Pamiętaj o tym na co dzień i powiedz partnerce, że cenisz sobie jej opinie. Musisz jednak dokładnie zastanowić się nad tym, czego konkretnie możesz się od niej uczyć.

Komplement powinien być autentyczny. Pytaj ją o zdanie na temat książek, filmów lub powiedz po prostu, że zdajesz się na jej gust w jakiejś kwestii.

“Masz ładne oczy/włosy/usta”

Zwykły komplement typu “jesteś piękna” może zostać odebrany jako nieszczery. Zapewne słyszała to setki razy w swoim życiu lub widziała podobne komentarze pod swoim selfie na Instagramie.

Musisz wyróżnić się z tłumu, a w dobie mediów społecznościowych jest to nie lada wyzwaniem. Znajdź w niej najlepsze cechy i skomplementuj je. Im bardziej będziesz konkretny, tym lepiej – dziewczyna uzna, że zwracasz uwagę na detale.

Na początku znajomości raczej odpuść sobie pieszczotliwe komentarze skupiające się na pupie czy biuście.

“Mogę Ci bezwarunkowo zaufać”

To ten komplement, pod którego wpływem kobiecie miękną kolana. Zaufanie jest podstawą silnego, trwałego związku, dlatego tak bardzo jest w cenie.

Potrzeba wiele wysiłku, by kobiety pozostały wierne, więc jeśli Twoja wybranka jest lojalna, okaż jej za to wdzięczność, szczęściarzu.

“Nie jesteś jak wszyscy”

Uwaga! Nie oznacza to tego samego, co powiedzenie: “nie jesteś taka, jak inne dziewczyny”.

W drugim przypadku z góry zakładamy, że większość dziewczyn jest zła, leci wyłącznie na modeli Calvina Kleina i [wstaw jakikolwiek stereotyp o kobietach, w który, niestety, ciągle wierzysz].

Skomplementowanie kobiety słowami “nie jesteś jak wszyscy” oznacza, że akceptujesz te jej wszystkie dziwactwa, mimo, że nie rozumiesz dlaczego pójście na manicure hybrydowy jest bardziej istotne, niż praca. W ten sposób pokazujesz, że zauroczyła Cię dokładnie taka, jaka jest.

“Jesteś świetna w tym, co robisz”

Wiele związków rozpada się, bo partnerzy nie wspierają siebie nawzajem. Bez względu na to, czy Twoja kobieta postanowiła robić karierę w modelingu, zaczęła zbierać znaczki, czy została pisarką, pochwal jej umiejętności i talent.

Musisz jednak dowiedzieć się, czy naprawdę lubi to, co robi. Jeśli jej praca ją wykańcza, motywuj ją do zmian, by robiła to, co sprawia jej prawdziwą przyjemność.

“Jesteś dobrą przyjaciółką”

Niezależnie od tego, czy mówisz to swojej dziewczynie, czy znajomej, ten komplement wiele znaczy. 

Często skupiamy się na błahych pochwałach, jak stroje, rzeczy materialne. Tymczasem bycie naprawdę dobrym przyjacielem to rzadkość i należy to cenić. Kobieta, która usłyszy taki komplement, z pewnością będzie poruszona Twoją troskliwością.

“Jesteś seksowna”

Ten komplement raczej warto zachować na później, by dziewczyna nie odebrała tego, jako zaproszenie do łóżka na pierwszej randce. Niekoniecznie musi stanąć przed Tobą w bieliźnie, byś mógł to powiedzieć.

Niech wie, że jest pociągająca nawet w jeansach i t-shircie.

“Mój czas spędzony z Tobą jest bardzo wartościowy”

Najlepsze, co możesz podarować drugiej osobie to czas. Jeśli zakomunikujesz kobiecie, że uwielbiasz spędzać z nią wolne chwile, wzmocnisz Waszą relację i poprawisz jej samoocenę. Jeśli ona czuje to samo, czekają Was niezapomniane randki.

Miłe słowa napisane w wiadomości

Gdy poznajesz kobietę przez Internet, początkowo musi Wam wystarczyć wymienianie wspólnych wiadomości. A może jesteście już po kilku spotkaniach, ale chwilowo musicie przebywać osobno? W kilku prostych słowach możesz wyrazić, że dużo dla Ciebie znaczy.

“Tęsknię za Tobą”

Prosty, krótki, a zarazem wyjątkowy, komplement. Pokazujesz jej, że jest dla Ciebie ważna i brakuje Ci wspomnień z nią związanych. Jeśli w tej chwili za kimś tęsknisz, napisz do tej osoby. Niech o tym wie.

“Jesteś niezwykle inteligentna”

Powiedzmy sobie to szczerze: inteligencja jest seksowna. Wiele osób docenia zewnętrzne piękno, ale to nie zatrzyma partnera na dłuższą metę. W tym złym świecie warto mieć do zaoferowania coś więcej, jak np. okrągłe, soczyste… półkule mózgowe.

“_____ sprawiło, że pomyślałem o Tobie”

Małe rzeczy są najważniejsze. Ten prosty komplement znaczy naprawdę wiele.

W Twojej okolicy otworzyli Waszą ulubioną kawiarnię? Napisz jej o tym.

Być może podczas drogi do pracy, w radio usłyszałeś jej ulubioną piosenkę? Koniecznie daj jej znać.

“Lubię Cię”

To ponadczasowy komplement, który jest prosty i przejmujący. Czasami nie ma sensu ubierać słów w barwną otoczkę. Powiedz jej, że lubisz z nią przebywać, a na pewno to doceni.

romantyczna roza ksiazka

O czym nie można zapomnieć, komplementując dziewczynę?

Pamiętaj, że nie zawsze potrzeba wzniosłych słów, drogich prezentów, ekstrawaganckich gestów, by komuś zaimponować. Komplementy dla dziewczyny działają jak odrobina mleka w czarnej kawie i są świetnym sposobem, by powiedzieć o swoich uczuciach. Nie wstydź się ich!

Kluczowe jest również odpowiednie wyczucie czasu – inne komplementy mówimy w związku, a inne na początku znajomości. W pierwszym przypadku możemy pozwolić sobie na więcej, bo znamy naszą wybrankę i wiemy, co sprawia jej przyjemność, a co niekoniecznie. Podczas pierwszych randek trzeba umieć ważyć słowa, by nie zostały odebrane w nieodpowiedni sposób.

Jeśli kobieta jest świadoma swojej atrakcyjności, dużo bardziej poruszy ją komplement dotyczący jej osobowości i odwrotnie.

Jednocześnie nie nadużywaj czułych słów, bo kobieta może pomyśleć, że to wyuczone frazesy, które nijak mają się do rzeczywistości. W kółko powtarzane te same komplementy stają się bezsensowne. Rozdawaj je oszczędnie, by naprawdę miały znaczenie.

Komplementy to kolosalnie ważna sprawa również na portalach randkowych. Według statystyk Quick Flirt, opinie o płci przeciwnej napisane w odpowiedni sposób zwiększają szansę na udany podryw nawet o 40%.

Zapomnij o pustych zdaniach, które nic nie wnoszą, typu: “Jesteś najpiękniejszą kobietą, jaka stąpa po tej planecie”. Nie są warte tlenu, który używa się na ich wypowiedzenie.

Jeśli spodobał ci się ten post, zajrzyj również po inne złote rady, które regularnie dodajemy dla Ciebie na naszym blogu, jak np. Gdzie poznać dziewczynę? lub dla pań: Jak rozkochać w sobie faceta?

Inspiracja: Guardian, WikiHow

Picture of Stefania

Stefania

Leave a Replay

O Nas

Stefania była długo sama. Jej mąż odszedł kiedy w ich życiu pojawiły się pieniądze. To częste zjawisko wśród starych małżeństw. Przed kilkoma laty nie do pomyślenia było dla niej, że kiedyś jeszcze raz będzie musiała szukać miłości.

Recent Posts

Follow Us

Najlepsze Portale Randkowe

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

>