Lowli

para idealna pierwsza randka

15 Porad na Idealną Pierwszą Randkę

1. Wyłącz telefon

Jeśli nie jesteś kardiochirurgiem na dyżurze telefonicznym to ten SMS może poczekać. Skoro nie masz zamiaru się na mnie skupić to po co przyszedłeś na tę randkę? Przez te kilka godzin obowiązuje cię jedna zasada: albo ja albo znajomi.

2. Na pierwszej randce nie rozmawiamy o swoich ex.

Koniec i kropka. Jeśli przypadkiem wpadnie ci do głowy to lepiej żeby równie szybko z niej wyleciała. Nie chcesz chyba słuchać o moim byłym, prawda? Jeśli aż tyle o niej myślisz, że nie wytrzymasz kilku godzin bez wspominania czasu spędzonego razem, to może jeszcze sobie przemyśl to zerwanie. Nikt nie chce mieć w domu zepsutej lampy.

3. Kobiety kochają prezenty!

Zwłaszcza jeśli mogą się nimi pochwalić przed koleżankami. Może to małostkowe, ale gdzieś głęboko w każdej z nas kryje się mała dziewczynka, która uwielbia błyskotki i kwiaty. Nie śmiej się tylko daj nam to czego chcemy. Rewanż do jakiego jesteśmy zdolne nie pozostawi wątpliwości, że było warto!

kobieta dostaje kwiaty

4. Nawet jeśli jesteś głodny jak wilk nie pałaszuj przy niej golonki

Podobno każda kobieta podświadomie szuka kopii swojego ojca, ale bez przesady. Nie chce na pierwszej randce oglądać ucztującego dzika, który 90% swojej uwagi poświęca talerzowi zamiast mnie. Nie wspominając o tym, że w takiej sytuacji nie masz co liczyć na jakąkolwiek po obiadową intymność!

5. Nie jestem twoją mamą, więc nie spodziewaj się, że będziesz dopieszczany bez powodu.

Budowanie miłości bezwarunkowej trwa lata więc musisz się postarać o moje uczucie. Ja staram się o twoje, nie tylko wyglądając zjawiskowo, ale też przymykając oko na twoje niedociągnięcia. W zamian postaraj się, żeby było ich jak najmniej.

6. Nie wstydź się być gentlemanem, rycerskość wcale nie wymarła!

Przysuń moje krzesło do stołu, otwórz przede mną drzwi – te niby staroświeckie zagrywki działają na kobiety. Nigdy nie zamawiaj za swoją partnerkę, zapytaj czy pasuje jej twój wybór. Jeśli chcesz zamówić drugą kolejkę upewnij się czy ona też ma na nią ochotę.

Męskość to zdolność do nienatrętnego kontrolowania sytuacji!

muszka elegancka męska

7. Nie próbuj zaimponować kobiecie pieniędzmi.

Wybierając drogie lokale możesz wpaść w pułapkę albo co gorsza wpędzić w nią swoją partnerkę. Zamiast skupić się na rozmowie będzie się zastanawiać, czy jest wystarczająco elegancko ubrana. 

Razem z ceną posiłku rośnie też formalność spotkania. Staraj się zachować proporcje raczej po luźniejszej stronie. Pamiętaj: to nie kolacja służbowa, tylko pierwsza randka!

8. Przyjdź na czas.

Nie czekałabym nawet na audiencję u papieża i na pewno nie będę czekać na ciebie. Jeśli istnieje nawet najmniejsza szansa, że się spóźnisz – wyjdź godzinę wcześniej. Koniec kropka. Udowodnij mi, że jestem dla ciebie wystarczającym priorytetem żeby odpowiednio zaplanować swój dzień.

Jeśli stało się coś totalnie nieprzewidywalnego, zrozumiem to, ale tylko jeśli zadzwonisz i się wytłumaczysz, SMS odpada! Jeśli przez myśl przynajmniej przemknie mi, że mnie wystawiłeś nie masz co liczyć na udane spotkanie.

facet patrzy na zegarek

9. Na pierwszej randce ważny jest plan.

Nie możesz iść na tzw. żywca. Znajdź lokal gdzie coś zjecie i zaplanuj jakąś aktywność np. kino. Kobiety lubią niespodzianki i kochają nutkę niepewności, dlatego na początku powiedz jej o dzisiejszym wieczorze niezbędne minimum.

Nie pytaj o zdanie na temat każdego szczegółu swojego pomysłu. Ważne jednak żebyś przed randką zasugerował jak powinna się ubrać – wygodnie czy raczej elegancko. Taką wskazówkę doceni każda z nas.

10. Komplementuj mnie. Tylko szczerze!

Tak jak i wy o nas, kobiety również zastanawiają się bez przerwy o czym myślicie. Jeśli jest to coś miłego o mnie to na 100% chciałabym o tym wiedzieć, a najlepiej usłyszeć to wypowiedziane na głos! Zbierz się na odwagę i powiedz mi to w twarz. Uważaj żeby nie przedobrzyć.

Zauważę, kiedy mężczyzna sili się na komplement, a to oznacza tylko jedno: nie podobam ci się i musisz doszukiwać się czegoś czego tu tak naprawdę nie ma.

11. Staraj się prowadzić rozmowę, a nie monolog.

Wolę o czymś podyskutować niż cały wieczór słuchać o tobie i próbować zrekompensować się anegdotkami z mojego życia.

To męczące.

Nie zdziwi cię chyba, że współczesna kobieta ma zdanie na różne tematy więc postaraj się je poznać. Nie musisz silić się na gadanie o sukienkach i makijażu. Spróbuj porozmawiać ze mną jak z człowiekiem, a zdziwisz się jak dobrze mi to wychodzi 😉

pierwsza randka konwersacja

12. Zadawaj dużo pytań.

Tak jak i ty lubię mówić o sobie i swojej pracy. Wykaż zainteresowanie i pokaż, że patrząc na mnie widzisz coś więcej niż ładną buzię. Nad obiema twarzami, tą zewnętrzną i tą, która w środku, pracuję bardzo ciężko.Okaż szacunek mojej ciężkiej pracy i koniecznie zaadresuj obie!

Niezręczną ciszę najlepiej przeciąć odpowiednim, niefrasobliwym pytaniem. Nie obrażaj się jednak jeśli na co po niektóre nie będę chciała odpowiedzieć w miejscu publicznym. Nie znaczy to, że prędzej czy później nie dowiesz się o wszystkim w szczegółach.

13. Nie rozmawiamy o polityce, eutanazji, aborcji i innych problemach moralno-etycznych.

Błagam cię, nie przyszłam po to żeby przechodzić światopoglądowe pranie mózgu, ale po to żeby się dobrze bawić.

Lepiej żebyś był tym gościem przy, którym mogę się wyluzować. Nie przeskakuj też nagle na drugi biegun. Intelektualnego przemądrzalca również nie słucha się zbyt miło.

Znajdując złoty środek zyskasz moje uznanie jako gładkiego rozmówcy i co najważniejsze pierwsze miejsce w naszej ocenie?! 😉

14. Zastanów się czy na pewno powinieneś inicjować pierwszy pocałunek już na pierwszej randce?

Jeśli nie jesteś pewny to moja rada to: nie, nie powinieneś.

Nie ma chyba nic gorszego iż wymuszony pocałunek. Ponieważ jego brak nawet wtedy kiedy miałabym na niego ochotę jest lepszy, po prostu tego nie rób.

Nigdy nie obraziłam się na mężczyznę, że nie odczytał moich subtelnych wskazówek, natomiast wielokrotnie policzkowałam niewrażliwych na protesty natrętów. Jeśli liczysz na kolejną randkę to proszę, nie stań się kolejnym z nich!

15. Po randce upewnij się, że zachowujesz otwarty kanał łączności.

Jeśli masz ochotę na kolejne spotkanie nie możesz doprowadzić do sytuacji, w której czuję się olana. Odzywaj się co jakiś czas i to nie tylko po to żeby odbębnić rozmowę i zatrzymać otwartą furtkę. Napisz co u ciebie itd. itp., ale pamiętaj, że w końcu musisz napisać jakieś konkretne plany. „Ty nie mów do mnie w romantycznej walucie, ty bardziej praktycznie do mnie mów!”Zobacz nasze pozostałe artykuły na ten temat :  gdzie wybrać się na pierwszą randkę oraz frapuje Cię, jak się zachowywać, aby nie spalić drugiej szansy >>przeczytaj !<<

para na pierwszej randce
Picture of Stefania

Stefania

Leave a Replay

O Nas

Stefania była długo sama. Jej mąż odszedł kiedy w ich życiu pojawiły się pieniądze. To częste zjawisko wśród starych małżeństw. Przed kilkoma laty nie do pomyślenia było dla niej, że kiedyś jeszcze raz będzie musiała szukać miłości.

Recent Posts

Follow Us

Najlepsze Portale Randkowe

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

>