Lowli

bukiet kwiatow na dzien kobiet walentynki

Kwiaty na Dzień Kobiet / Walentynki

Jeśli masz ochotę na oryginalny prezent, dziś polecamy wyjątkowe bukiety! Wybierz wśród nietuzinkowych kwiatów te, symbolizujące twoje uczucia. Nie spodziewamy się, że twoja wybranka będzie znała ich znaczenie, ale jeśli spróbujesz jej o nich opowiedzieć nie tylko pokażesz, jak wiele wysiłku włożyłeś w wybranie idealnego podarunku, ale również zaprezentujesz się z nowej strony.  Kobiety lubią kiedy nawet najtwardszy mężczyzna pokazuje im swoje wrażliwe wnętrze. Taki romantyczny gest może wiele zdziałać na linii uczuciowej.

Tym, którzy nie mają jeszcze komu kupować kwiatów, polecamy portal eDarling!

eDarling

Znajdź miłość życia!

edarling logo

Na co czekasz? 🙂

Oto lista znaczeń przypisywanym dawniej różnym gatunkom kwiatów.

Zapraszamy do lektury!

1. PIWONIE

Romans, dobrobyt, rozmach. W mitologii Greckiej, Apollo zamieniał najpiękniejsze z nimf właśnie w piwonie, kiedy Afrodyta stawała się o nie zazdrosna!

2. JASKRY

Oczarowanie, zauroczenie, promienność. Bukiet jaskrów sugeruje, że nasza wybranka po prostu zwaliła nas z nóg. Świetne jako bukiet wręczony po pierwszym spotkaniu.

3. RÓŻE

Miłość, miłość, miłość. Nie bez powodu są najczęściej wręczanym kwiatem w Walentynki. Nie przeszkadza również fakt, że są to kwiaty uznawane powszechnie za drogie, pokazują więc jak wysoko cenimy sobie znajomość z obdarowywaną osobą.

Różowe róże to nieśmiertelna przyjaźń i wdzięczność za wsparcie. Złą sławę mają za to żółte róże. Symbolizują one zazdrość i wredność! Gigantycznym nietaktem jest podarowanie żółtych róż osobie w żałobie.

bukiet czerwonych róż

4. STOKROTKI

Uroda, niewinność, czystość. Są symbolem radości. Polne stokrotki są ozdobą otoczoną przez nieład. W Polsce często przywodzą na myśl wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to ze stokrotek dziewczyny wiły wianki.

5. TULIPANY

Idealna miłość, sława, wesołość. Bukiet tulipanów zawsze jest deklaracją uczucia. Może być wyznaniem miłości, albo podziwu. To kwiaty, które dajemy jako gratulacje. Ze względu na niższą niż róże cenę i bogactwo kolorów nadają się dosłownie na każdą okazję!

6. KRASNOLICA

Przyjaźń, dobrobyt, powodzenie. Są znane również jako „peruwiańskie lilie” lub „lilie Inków”. Eleganckie i świetne na formalne okazje. Kwiaty pełne pozytywnej energii Ameryki Południowej – ciepłe i energiczne.

7. STORCZYKI

Piękno, siła, luksus.  Są symbolem dumnej kobiecości. Ich trwałość czyni z nich świetny prezent jako kwiat doniczkowy.  Dostępne w wielu kolorach, są jednocześnie eleganckie i romantyczne.

kwiat storczyka różowy

8. GOŹDZIKI

Są kwiatami bardzo symbolicznymi. Podobnie jak róże, tak samo znaczenie goździków zmienia się z kolorem.

Dla przykładu: czerwone – dawniej symbol komunistyczny, dziś coraz częściej używane w romantycznych gestach; żółte – odmowa, zawód miłosny; różowe – wieczna pamięć, w niektórych krajach wręczane na Dzień Matki; białe – niewinność, czystość uczuć.

9. SŁONECZNIKI

Ciepło, szczęście, szacunek. Promienne jak słońce, którego są imiennikami. Wywołają uśmiech na twarzy obdarowywanej osoby. Prezent na urodziny, ale też na pierwsze spotkanie z dziewczyną w okresie letnim. Zwiewna sukienka i ognisty słonecznik w ręku, pasują do siebie jak mleko do kawy!

kwiat słonecznika zachód słońca

10. IRYSY

Wiara, nadzieja, elokwencja. Najczęściej są fioletowe (dojrzałość, mądrość) lub niebieskie (kojarzone właśnie z nadzieją). Wyjątkowo, żółte irysy są kwiatami dobrze kojarzącymi się, z pasją i zaangażowaniem w uczucie.

11. GARDENIE

Wesołość, głęboka, staroświecka miłość. Mocny zapach i eleganckie, ciężkie płatki, czynią z nich genialny prezent na wyniosłe okazje. Nie nadają się na pierwszą randkę.Wręczamy je kobiecie, z którą jesteśmy dłużej, i z którą przeżyliśmy lepsze i gorsze chwile.

Gardenie nie są na moment.

To symbol zaangażowania w budowę prawdziwego uczucia.

12. GROSZEK PACHNĄCY

Jego znaczenie ma dwa bieguny. Z jednej strony mówi „nie wierzę…” i oznacza fałszywą skromność; jednocześnie symbolizuje błogość i delikatność. W literaturze często jest symbolem przelotnego uczucia, zakończonego rozstaniem (odejściem jednego z partnerów).

13. FIOŁKI

„Myślę o Tobie”. Są symbolem pamięci o drugiej osobie. Wręczamy je osobie, za którą tęsknimy, i z którą chcielibyśmy spędzać więcej czasu. Z powodu małych rozmiarów są kojarzone również ze skromnością. Jako świadectwo wierności, wysyłają wiadomość – „ta miłość jest tylko nasza”.

14. HORTENSJA

Szczere emocje, miłość z głębi serca (raczej platoniczna). Świetne jako prezent na dzień babci, albo dla osoby, którą szanujemy. Może również symbolizować wdzięczność, okazywaną komuś, kto nas rozumie i docenia.

UWAGA! Nie należy mylić hortensji bukietowej z ogrodową! Krzew tej drugiej to symbol oziębłości, bezduszności i chwalipięctwa (ale, nam i tak bardzo się podoba).

kwiat hortensji na prezent

15. HIACYNTY

Kwiat żartobliwy. Symbolizuje chęć zabawy, lekkość, zwłaszcza czerwone i różowe. Fioletowe hiacynty przywodzą na myśl smutek i są raczej żałobnymi kwiatami. Białe oznaczają słodycz i rozkosz.

16. GERBERY

Należą do rodziny stokrotek i niosą to samo przesłanie. Wyjątkowo mocno symbolizują wesołość. Pojedyncza gerbera to prezent zwłaszcza dla dziecka.

17. LAWENDA

Zmysłowość, delikatność, wolność. Zapach lawendy kojarzy się z przestrzenią i relaksem. Ze względu na swój kolor są świetnym uzupełnieniem bukietu. Trzeba jednak uważać, czy jej silna woń nie gryzie się z innymi kwiatami!

18. FREZJE

Tutaj żółty kolor nie ma znaczenia. Frezje są świetnym elementem bukietów. Są delikatne i niewinne, a przypisywane im znaczenie zdecydowanie pozytywne.

19. ŻONKILE

Często nazywane kwiatami zazdrości. Nie powinny być prezentem dla partnerki, a raczej koleżanki, czy kobiety z rodziny, inaczej mogą wysyłać mylny sygnał. Pięknie wyglądają na stole, dlatego kupujemy je proszeni na garden party.

żonkile w słoiku

20. CHRYZANTEMY

Symbolizują rozmarzenie. Mówią o prywatnej miłości łączącej dwoje ludzi. Mają przypominać o kochanku mówiącym: „Marzę o wspólnych chwilach, wspólnie z Tobą.”

21. ASTRY

Optymizm, wesołkowatość, frywolność. Często niedoceniane kwiaty. Idealne nawet w pojedynkę, są prezentem pasującym jedynie do wesołych okazji jak urodziny, czy ślub. W niektórych kulturach ich liczne płatki i fakt, że nie ma dwóch takich samych astrów, powodują, że są one kojarzone z uwielbieniem dla różnorodności i wyjątkowości.

22. ANTHURIUM

W Polsce znane szerzej jako „język teściowej”. Mimo swojej nazwy są symbolem gościnności i ciepła, jakie przynosi nam towarzystwo obdarowywanej osoby. Oczywiście są flagowym prezentem np. na Dzień Nauczyciela.

anthurium prezentowe

23. LILIE

Czystość serca, wyrafinowanie, dziewictwo. To cechy najczęściej przypisywane białej lilii, która jest również symbolem religijnym, w chrześcijaństwie kojarzona z Matką Boga. Ich zapach szybko wypełnia pomieszczenie i jest odczuwany jako nieprzyjemny przez pewne soby.

24. NARCYZ

Nazwa tego kwiatu mówi sama za siebie. Nie jest dobrym prezentem, chyba, że chcemy komuś wypomnieć, że jest osobą samolubną. W bukietach raczej unikany, bo skrada całą uwagę.

25. KONWALIE

Kobiecość, zmysłowość, oddanie. Wręczając komuś konwalie mówimy: „będąc przy Tobie chcę zawsze dawać Ci szczęście”. Zapach konwalii przywołuje na myśl leśną polanę. Delikatne, białe kwiatki są przyjemne w dotyku i symbolizują gładką, kobiecą skórę. Oczywiście, trzeba pamiętać, że całą tę symbolikę można wyrzucić przez okno, jeśli do bukietu dodamy bilecik, w którym wyjaśnimy nasze intencje! Nie zawsze jednak takie pójście na łatwiznę to najlepsze wyjście!

konwalie bukiet sznurek
Picture of Stefania

Stefania

Leave a Replay

O Nas

Stefania była długo sama. Jej mąż odszedł kiedy w ich życiu pojawiły się pieniądze. To częste zjawisko wśród starych małżeństw. Przed kilkoma laty nie do pomyślenia było dla niej, że kiedyś jeszcze raz będzie musiała szukać miłości.

Recent Posts

Follow Us

Najlepsze Portale Randkowe

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

>