Lowli

kobieta kapelusz

Recenzja eDarling

Nasza ocena

4,60
  • Struktura użytkowników (4.50 / 5.00)
  • Wysokość opłat (4.20 / 5.00)
  • Wygoda w obsłudze (4.90 / 5.00)
  • Bezpieczeństwo (4.60 / 5.00)
  • Średnia ocen (4.50 / 5.00)

Chcesz zwiększyć swoje szanse? Załóż profil na kilku portalach jednocześnie!

ZOBACZ LISTĘ RANDKOWĄ LOWLI.PL >>>

O portalu

Do niedawna portal nie miał sobie równych. W Polsce obecny od 2010 roku, jest pierwszym co przychodzi do głowy kiedy myślimy o randkowaniu on-line.

Do roku 2016 eDarling wybrało ponad 15 milionów użytkowników w całej Europie. Co 5 minut dzięki algorytmowi ktoś znajduje swoją drugą połówkę. To bardzo zachęcające statystyki.

Postanowiliśmy wrzucić w ten wir nasz kamyczek i zobaczyć jak działa ten najsławniejszy portal randkowy.

Struktura użytkowników

4.5/5
Osoby w wieku (18 - 29)
25%
Osoby w wieku (30 - 49)
46%
Osoby w wieku (50+)
29%

Mężczyźni (34%)

66%

Kobiety (66%)

Opłaty

4.2/5

Darmowe funkcje

Płatne funkcje

Jako użytkownik konta podstawowego, masz dostęp do większej części serwisu. 

Jest to jednak postrzegane, jako sposób na zapoznanie się z portalem i pomoc w podjęciu decyzji o wykupieniu pakietu Premium.

Jako darmowy użytkownik masz dostęp do testu osobowości oraz jego wyniku, dostajesz też codzienne informacje o partnerach dopasowanych do ciebie na jego podstawie.

Możesz też nawiązywać pierwsze kontakty wysyłąjąc Uśmiech lub Polubienie. Dostępna jest także funkcja dodawania zdjęć.

Jeśli chcesz wymieniać wiadomości z innymi użytkownikami, konieczna jest aktywacja Konta Premium.

Czy opłaca się płacić za eDarling? Tak, bez funkcji wysyłania wiadomości na niewiele zda się nasze konto.

Funkcja Premium pozwala dodatkowo komentować zdjecia i profile, sprawdzenie kto odwiedził twój profil, czy dostęp do funkcji “Zdecyduj sam”.

Posiadacze konta Premium częściej są proponowani innym użytkownikom i znacznie zwiększają swoje szanse na znalezienie trwałego związku z eDarling.

Cena usługi premium zależy od okresu czasu na jaki ją zamówisz. Cena za 12 miesięcy: 44,90 zł/ mies, 6 miesięcy: 59,90 zł/ mies., 3 miesiące: 79,90 zł/ mies. pobierana jest z góry. Płatności dokonać można kartą kredytową, za pośrednictwem konta PayPal czy zwykłym przelewem bankowym.

Rezygnacja z usługi premium jest bardzo łatwa, trzeba jednak pamiętać o spełnieniu warunku 14-dniowego okresu wypowiedzenia. Również w przypadku nie wywiązania się przez eDarling z warunków regulaminu, przysługuje nam zwrot zapłaconych pieniędzy w pierwszych 14 dni od zawiązania kontraktu.

Ciekawą opcją jest „gwarancja kontaktu”, polega ona na tym że użytkownikom premium gwarantowana jest pewna liczba nawiązanych kontaktów podczas trwania okresu premium. Im dłuższy okres, tym większa liczba gwarantowanych kontaktów.

Przy 6-miesięcznym okresie premium gwarantowane mamy co najmniej 10 kontaktów, a przy 12-miesięcznej umowie jest to już  20 kontaktów.

Jeśli eDarling nie dotrzyma obietnicy, otrzymujemy od nich przedłużenie okresu premium, na czas równy poprzednio zakupionemu! To uczciwe rozwiązanie, pokazujące jak pewni swojego algorytmu są twórcy portalu.

Kolejnym plusem eDarling jest prężnie działąjący Dział Obsługi Klienta. Pracujący tam zespół pomoże Ci w każdej wątpliwości.

Polecamy jednak sprawdzić najpierw dział Pomocy. My nie natrafiliśmy na problem, którego rozwiązanie by się tam nie znalazło.

Dział otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00. Zgłosić nasze wątpliwości i pytania możemy drogą e-mailową, przez formularz kontaktowy bezpośrednio na stronie, telefonicznie, faxem lub listownie.

Portal eDarling przy tworzeniu swojego algorytmu współpracował z kilkoma uniwersytetami o światowej renomie. Na stronie internetowej możemy znaleźć listę naukowców i psychologów zaangażowanych w tworzenie kwestionariusza.

Fenomen portalu nadal pozostaje podmiotem wielu badań i budzi zainteresowanie środowisk naukowych.

Ceny (miesięcznie!) za członkostwo premium:

Abonament 3 miesięczny

7990

Abonament 6 miesięczny

5990

Abonament 12 miesięczny

zł 4490

Śmiało sprawdź eDarling! Postaw na sprawdzony portal

Alternatywy

eDarling to świetny portal randkowy, ale każdy ma inne gust. Proponujemy też inne serwisy poniżej.

logo portalu badoo
logo portalu randkowego
logo portalu randkowego

Wygoda obsługi serwisu

4.9/5

Na eDarling mamy kilka możliwości nawiązania nowych kontaktów. Jeśli któryś z użytkowników przypadnie nam do gustu, możemy wykazać nasze zainteresowanie wysyłając uśmiech lub komentując zdjęcie, czy profil użytkownika.

Jednak najlepszym sposobem na poznanie drugiej osoby jest wysłanie wiadomości, mimo że jest to również najtrudniejsza z opcji.

Edarling nie jest portalem społecznościowym i celem nie jest kontakt, z jak największą liczbą użytkowników, ale z takimi z którymi mamy szansę stworzyć poważny, trwały związek.

Oznacza to, że będziesz otrzymywać wiadomości tylko od partnerów pasujących do twoich kryteriów wyszukiwania.

Twój profil również będzie sugerowany tylko użytkownikom o tych samych parametrach. Należy pamiętać, że eDarling nie dobiera losowych par.

Nawet jeśli na pierwszy rzut oka rozmówca nie przypadł ci do gustu, polecamy pociągnąć trochę rozmowę. Może się okazać, że książka kryje bogatsze wnętrze, niż sugerowała okładka.

Nasz profil pojawi się również w wynikach wyszukiwania w ramach zakładki „zdecyduj sam”. Codziennie znajdziemy tam 20 nowych propozycji partnerów, którzy mimo że nie spełnili jednego z twoich kryteriów wyszukiwania (przez co nie trafili na twoją listę „partner dla Ciebie”), to jednak zachowują kompatybilność w teście osobowości. Tu podjęcie decyzji jest szybkie.

Jeśli partner przypadnie ci do gustu możesz dodać go do swojej listy sugerowanych partnerów, jeśli jednak nie to po kliknięciu X jego profil nieodwracalnie zniknie z listy. 

Aplikacja Mobilna eDarling

Ważną częścią doświadczenia z eDarling jest aplikacja mobilna. Pobierzemy ją za darmo na systemy android i iOS.

Niestety za używanie aplikacji trzeba płacić. Cena nie jest niska – 120 euro za 3 miesiące, ale dzięki temu jesteśmy pewni, że inni użytkownicy są tu na poważnie. Ktoś gotowy zainwestować pieniądze w poszukiwanie miłości będzie starał się nie zmarnować tej szansy.

Aplikacja mobilna eDarling jest na rynku od ponad dekady. Doświadczenie, zdobyte przez ten okres przez właścicieli strony znajduje swoje odzwierciedlenie w jakości.

Nadal dokonywane aktualizacje, gwarantują że już nigdy się nie zestarzeje i nie wyjdzie z mody – w końcu nie istniałaby tyle lat, będąc nieopłacalną. Aplikacja działa na tej samej zasadzie, co strona przeglądarkowa.

Po zalogowaniu zaczynamy wypełniać test osobowości, który określi nasze preferencje i będzie podstawą do wyszukiwania dopasowanych do nas partnerów.

Jedyne, co naszym zdaniem przeszkadza w aplikacji, to fakt że z poziomu darmowego użytkownika daje ona nawet mniej możliwości, niż strona przeglądarkowa. Na telefonie czy tablecie, nie zobaczymy nawet zdjęć innych użytkowników dopóki nie wykupimy abonamentu.

Mimo, że eDarling to dość przystępny serwis pod kątem darmowego członkostwa to warto porównać go z pozostałymi darmowymi portalami randkowymi. Wybór serwisu w dużej mierze zależy od osobistych preferencji, więc nie narzucam jednej słusznej możliwości.

Czemu warto używać aplikacji? Jest bardzo łatwa w obsłudze, więc nie trzeba tracić czasu na jej poznanie.

Jeśli wykażesz zainteresowanie lub napiszesz wiadomość do użytkownika, który również się nią posługuje, dostanie on powiadomienie push. Podobnie ty dowiesz się od razu o zainteresowaniu innej osoby twoim profilem.

Logowanie na eDarling

Strona skierowana jest do singli poszukujących poważnego związku. Jeśli uważasz, że znalezienie miłości nie powinno być zostawione przypadkowi, to ta witryna jest właśnie dla ciebie.

Dobierane tu pary mają wysoki stopień kompatybilności, wspólne zainteresowania i oczekiwania od przyszłości.

Naukowo opracowany algorytm przyporządkowuje użytkowników na podstawie testu osobowości, który wypełniamy po zalogowaniu. Sprawia to, że sugerowane osoby są pewniejszym materiałem na prawdziwego partnera.

Podstawą testu osobowości jest koncepcja pięciu czynników osobowości – sumienność, ugodowość, otwartość, ekstrawersja i neurotyczność.  Te czynniki uznawane są za kluczowe w sprawach trwałości związków. To właśnie na nich skupia się test osobowości eDarling. Konkretnie stara się on określić jak duży udział w twojej osobowości ma każdy z poszczególnych czynników.

Test podzielony jest na 10 części, z których każda sprawdzi twój charakter, podejście do komunikacji z partnerem, czy spojrzenie na tematy związków. Co ważne ankieta nie jest jedynym wykładnikiem naszych preferencji.

Poza kryteriami obecnymi już w teście osobowości, sami możemy określić czego szukamy u partnera i na co chcielibyśmy zwrócić uwagę podczas jego wyszukiwania.

Jeśli zabraknie ci czasu na dokończenie formularza, zawsze możesz go zapisać i kontynuować w dogodnym dla siebie terminie.

Raz wypełniony test nie może być poprawiony z poziomu użytkownika. Jeśli jednak uznamy, że dobierane dla nas pary są całkowicie nieodpowiednie, możemy poprosić o ponowne sprawdzenie testu wysyłając wiadomość do Działu Obsługi Klienta.

Nam kwestionariusz bardzo się spodobał. Pytania były jasne i konkretne, a odpowiedź nie sprawiała problemu. eDarling stopniowo proponuje nam kolejnych kandydatów i to od nas zależy czy nawiążemy z kimś rozmowę.

Co jeszcze urzekło nas w portalu to używanie przez wszystkich, swojego pierwszego imienia, do czego namawiają twórcy strony. Nie ma tu żadnych żartobliwych nazw użytkownika. Dzięki temu czujemy się mniej anonimowi, co pomaga stworzyć atmosferę intymności, tak potrzebną przy budowaniu nowego związku.

Bezpieczeństwo

4/5

Jak na poważny portal przystało eDarling wyjątkowo skrupulatnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa swoich klientów.

Dane osobiste nie są udostępniane osobom postronnym, a bezpieczeństwo ich przechowywania zapewniają liczne certyfikaty przyznane firmie przez niezależne organizacje oraz instytucje certyfikujące.

Dodatkowo polecamy ten artykuł oraz drugi, znajdujący się na głównej stronie eDarling, w którym można zapoznać się z poradami ekspertów, jak uniknąć sytuacji niebezpiecznych w internecie. 

Opinie użytkowników

FAQ

Nasza ocena portalu
4.4/5

Opinia o portalu

eDarling jest na rynku wystarczająco długo, żeby ustalić swoją pozycję jako jednego z głównych portali randkowych na świecie. Dziś już chyba każdy, nawet jeśli nigdy nie odwiedził serwisu, zna jego nazwę.

Reklamowany w internecie i telewizji, eDarling zawsze pokazywał się (i nadal pokazuje) z najlepszej strony.

Jaka jest jednak rzeczywista ocena portalu? Co myślą o nim prawdziwi użytkownicy no i najważniejsze – czy rzeczywiście eDarling może pomóc nam w znalezieniu miłości online?

Od nas portal otrzymał 4/5 gwiazdek co sytuuje go na 3. miejscu rankingu. Czemu taka ocena?

Z perspektywy wszystkich portali randkowych z jakimi mieliśmy styczność, eDarling radzi sobie całkiem nieźle.

Widać, że dzięki dużej popularności zebrali sobie sporą bazę prawdziwych użytkowników. Niestety czasem nawet w takim towarzystwie trafi się pomyłka.

2 profile pod rząd zasugerowane przez algorytm, po interpretacji naszych odpowiedzi w teście osobowości, były tzw. duchami. Zero zdjęć profilowych, zero informacji o sobie. Moderatorzy muszą szybciej weryfikować takie profile!

Daje to poczucie straconego czasu i nie powinno mieć miejsca w serwisie na takim poziomie.

Idealne byłoby też pokazanie większej ilości funkcji już na koncie darmowym. Wykupując opcję Premium robimy to trochę w ciemno – nie znaczy to, że się zawiedziemy, bo eDarling oczywiście dostarcza usługę, na poziomie bardziej niż zadowalającym, ale tego można dowiedzieć się z recenzji takich, jak nasza.

Do osobistej oceny zostawiamy stwierdzenie, że 15 mln (na rok 2017) użytkowników chyba nie może się mylić.

Podobnie z resztą redaktorzy wielu przychylnych eDarling artykułów w sieci, czy jurorzy konkursów, których laureatem jest ten portal.

Nam przypadło do gustu naukowe podejście do tematu randkowania online. Na stronie eDarling w dziale “O Nas” znajdziemy zakładkę “Badania”.

Przedstawione tam informacje pokazują jak poważnie twórcy strony traktują ten temat. eDarling współpracuje z kilkoma uniwersytetami na świecie, a ich partnerami są profesorowie i doktorzy nauk psychologicznych i socjologicznych.

Dzięki eDarling powstają także nowe badania! Na dole strony znajdziemy również spis artykułów i prezentacji naukowych, które powstały na podstawie informacji uzyskanych z współpracy z eDarling i ich użytkownikami.

Jednym słowem: to nie jakaś czarna magia czy szarlataństwo! eDarling jest produktem wieloletniego doświadczenia w dobieraniu partnerów, a zastosowane przez portal rozwiązania wchodzą do kanonu, stanowiącego podstawę funkcjonowania środowiska serwisów randkowych.

  • EWA says:

    zalogowalam sie i nie moge wejsc na konto

  • >