Lowli

dziewczyna i facet

Jak zachowuje się zakochany facet?

Czy zakochany mężczyzna to stworzenie mityczne? Obawiam się, że w obecnych czasach niektóre z nas zaczynają tak myśleć. Ciągłe niepowodzenia w związkach mogą być spowodowane tym, że wybierasz mężczyzn, którzy nie są tobą zainteresowani.

Nie mówię o zainteresowaniu fizycznym, bo na pewno wielu facetów próbuje zaciągnąć cię do łóżka. Często jednak na tym ich zaangażowanie w relację się kończy. Mężczyzna, który myśli o kobiecie poważnie, będzie zachowywał się zupełnie inaczej.

Dziewczyna i chłopak na rowerze

Jak w takim razie poznać, że facet jest tobą szczerze zainteresowany, a nawet zakochany? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Niestety, my kobiety lubimy ślepo wierzyć w uczucia, których tak naprawdę nie ma. Albo dawać swojej miłości tak dużo, aby obdzielić nią obydwie osoby.

Nie sposób zbudować w ten sposób związku. Jeśli jesteście razem już od dłuższego czasu, zapewne zastanawiasz się, czy twój mężczyzna jest w tobie naprawdę zakochany.

Zapytanie go wprost niekoniecznie będzie dobrym pomysłem, dlatego pozostaje ci uważnie obserwować jego zachowanie. Są rzeczy, które każdy zakochany mężczyzna robi, nawet jeśli dotąd nie wyznał ci swojego uczucia.

para patrzy na siebie

7 rzeczy, które robi zakochany facet

Po czym poznać zakochanego faceta? Zobacz, czy twój mężczyzna wykazuje poniższe symptomy. Jeśli tak – gratulacje! Oznacza to, że rzeczywiście czuje do ciebie coś więcej.

Pomaga ci

Zakochany facet bez problemu przykręci obluzowaną półkę czy podwiezie twojego psa do fryzjera. Kiedy cię odwiedza z chęcią wyniesie śmieci lub przyniesie ciężkie zakupy. Tego typu zachowanie jest dla niego naturalne i nie oczekuje niczego w zamian. Nie wpada tylko na przysłowiowe “netflix&chill”.

Przedstawia cię znajomym i rodzinie

Jeżeli twój mężczyzna przedstawia cię bliskim znajomym, a tym bardziej rodzinie, możesz być pewna jego uczuć. Zakochany facet chce pokazać światu, że ta cudowna kobieta jest właśnie jego.

Mówi o swoich uczuciach

Niekoniecznie muszą to być wyznania miłosne. Facet, który ma do ciebie zaufanie i czuje intymną więź, będzie zwierzał się ze swoich emocji i problemów. Przestanie ukrywać się pod maską “silnego samca” i otworzy przed tobą.

Nie wstydzi się prosić o pomoc

Skoro twój chłopak czuje się przy tobie swobodnie, nie musi też ukrywać swoich słabości. Dlatego częstsze prośby o pomoc prawdopodobnie pojawią się wraz z dzieleniem problemami.

Dla spotkania z tobą rezygnuje z innych przyjemności

Jego koledzy śmieją się, że przez ciebie od jakiegoś czasu go nie widują? Może i tak, ale to jego wybór! Jeżeli od wypadu z kumplami na miasto woli pójść z tobą do kina, na pewno się zaangażował.

mężczyzna z kwiatami

Jest mniej egoistyczny

Nie myśli już tylko o sobie. Z łatwością pójdzie na niewygodne kompromisy, jeśli sprawi ci tym radość. Uzależnia swoje plany od twojej zgody. Słucha twoich argumentów i wyciąga z nich wnioski, zmienia się dla ciebie.

Jego dotyk nabiera czułości

W trakcie seksu jest uważny i dba o to, aby również tobie było przyjemnie. W ciągu dnia bezwiednie wykonuje czułe gesty np. gładzi cię po głowie czy łapie za rękę. Lgnie do ciebie i często się przytula.

Oczywiście, w zależności od charakteru chłopaka, niektóre z tych zachowań mogą wystąpić wcześniej. Lepiej wychowani panowie nie dadzą dziewczynie zgody np. na wyniesienie śmieci czy dźwiganie czegoś ciężkiego. Najważniejsze są momenty, w których rzeczywiście czujesz intymność i nić porozumienia między wami. Takie, które są “tylko wasze”.

Jeżeli nie dostrzegasz powyższych symptomów w zachowaniu swojego faceta, nie bierz tego do siebie. Możliwe, że jego uczucie nie rozwinęło się jeszcze wystarczająco. Silne emocje potrzebują wiele czasu, aby dojrzeć, zwłaszcza że mężczyźni mają tendencję do wypierania uczuć.

Jeśli jednak masz poczucie, że tylko ty angażujesz się w związek, warto przemyśleć przyszłość waszej relacji. Nie możesz dawać nawet najlepszemu mężczyźnie zgody na wykorzystywanie twoich uczuć i bawienie się nimi. Tego typu relacje, nawet najdłuższe, zmierzają donikąd.

Etapy zakochania u mężczyzn

Cień dziewczyny i chłopca

Mężczyźni nie tylko inaczej okazują swoje uczucia, ale też w inny sposób je przeżywają. Kobiety zazwyczaj mają mniejszy problem z zakochaniem się i o wiele szybciej tracą głowę. Niedziwne, ponieważ chłopcy od małego uczeni są nieokazywania emocji. Sprawia to, że zazwyczaj zauważają je z lekkim opóźnieniem.

Dlatego możliwe, że kiedy ty już planujesz wasze wesele, do twojego faceta dopiero zaczyna docierać, że coś do ciebie czuje. Jak wiadomo, przyznanie się do uczuć przed sobą jest najtrudniejsze.

Czasem sami nie dają sobie zgody na poczucie czegoś więcej (jakby to od tego zależało, nie?). Kiedy to już nastąpi, idzie z górki. Istnieją jednak objawy, po których możesz poznać, na jakim etapie emocjonalnego “wkręcenia w ciebie” jest twój partner.

Pożądanie

Pierwszą rzeczą, która przyciąga faceta do kobiety jest atrakcyjność fizyczna. Nie ma co się oszukiwać, mężczyźni są wzrokowcami. Wiadomo, że każdy ma inny gust i zwracają uwagę na inne części ciała.

Jednak to właśnie pożądanie jest tym, co sprawia, że zaczynają się starać o daną dziewczynę. Nawet, jeśli twój facet twierdzi, że w waszym przypadku było inaczej ;).

Para w polu

Flirtowanie

Zakładając, że twój wybranek nie wrzucił cię do worka “panienek na jedną noc”, a ty nie odrzuciłaś jego zalotów, prawdopodobnie spotykacie się dalej. Bycie najpiekniejszą dziewczyną we wsi nie pomoże, jeśli nie nadajecie na tej samej fali.

W tej fazie będzie często zapraszał cię na randki, zagadywał i ogólnie próbował wybadać, czy lubicie te same rzeczy i dobrze się rozumiecie. Możesz mylnie odczytać te zaloty jako zauroczenie, jednak póki co jesteś na “okresie próbnym”.

para

Zauroczenie

Tutaj w facecie zaczynają pojawiać się zalążki uczuć. Właściwie początki zauroczenia to ostatni moment, kiedy może wycofać się z zalotów bez poczucia złamanego serca. Zakochany mężczyzna zaczyna myśleć o tobie częściej niż wcześniej, widujecie się niemal codziennie. Coraz bardziej się o ciebie stara. Jeśli obie strony są zainteresowane, wszystko idzie w dobrym kierunku.

Mężczyzna z różą w ręku

Zakochanie

Jeżeli wasza relacja nadal trwa, oboje prawdopodobnie jesteście w stanie określić, czy będzie z tego związek. Kiedy w grę wchodzą już w pełni uświadomione uczucia, zerwanie może być dotkliwe. Powiedzmy, że jest to moment, kiedy możesz zdjąć maskę miłej dziewczyny i pokazać, jaka jest twoja ciemna strona.

Zakochany mężczyzna będzie przystawał na więcej rzeczy. Masz teraz szansę zobaczyć, na jak wiele go stać, jednak staraj się tego nie wykorzystywać. Jest to pora, kiedy

para całuje

Zaangażowanie

Jesteś już najważniejszą osobą w życiu mężczyzny i myśli o tobie niemal obsesyjnie. Spędzacie razem prawie cały czas, być może nawet zdążyliście ze sobą zamieszkać.

Kiedy już zaczęliście spotykać się oficjalnie, pełne zaangażowanie pojawi się dopiero po paru miesiącach. Nie kryjecie już przed sobą żadnych tajemnic, kompleksów czy słabości.

O dziwo, wielu facetów w momencie zauważenia, że kierują nimi silne uczucia, potrafi nagle wycofać się z relacji bez słowa wyjaśnienia. Kieruje nimi strach przed odrzuceniem i niedojrzałość.

Oby ci się to nie przytrafiło, bo na tym etapie prawdopodobnie też już jesteś zakochana po uszy. Obie strony są na tym etapie zazwyczaj mocno zaangażowane w relację.

para czarno-biała

Mam nadzieję, że po przeczytaniu powyższych treści, nie masz już wątpliwości, co czuje do ciebie twój mężczyzna oraz w jakim kierunku zmierza wasz związek.

Pamiętaj, że zdrowa relacja opiera się na partnerstwie. Nieważne, jak bardzo podoba ci się twój facet – jeśli z jego strony uczucia nie są odwzajemnione, nic z tego nie będzie. Nie ma co się oszukiwać, lepiej przestań tracić na niego czas, a prawdziwa miłość sama cię znajdzie!

Zastanawiasz sie jak rozkochac w sobie faceta? Przeczytasz o tym na Lowli.

 

Picture of Stefania

Stefania

Leave a Replay

O Nas

Stefania była długo sama. Jej mąż odszedł kiedy w ich życiu pojawiły się pieniądze. To częste zjawisko wśród starych małżeństw. Przed kilkoma laty nie do pomyślenia było dla niej, że kiedyś jeszcze raz będzie musiała szukać miłości.

Recent Posts

Follow Us

Najlepsze Portale Randkowe

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

>