Lowli

Sympatia Plus

Sympatia Plus, czy kochaj.pl?

Co się stało z Sympatia Plus?

Serwis Sympatia Plus powstał w 2013 roku. Powstał to za dużo powiedziane, gdyż zastąpił on po prostu witrynę StworzeniDlaSiebie.pl - serwisu randkowego dla osób powyżej 35 roku życia, szukających miłości. Od początku zamysłem portalu było bazowanie na jak najdokładniejszym teście osobowości. Z każdą odsłoną dodawane były kolejne pytania mające pomóc stronie na dobranie nas w parę z podobną nam osobą. Pod opieką psychologa jako opiekuna merytorycznego serwisu, ankieta byłą rozbudowywana, a wyniki udoskanalane. Dzięki temu profesjonalnemu podejściu do sprawy szukania miłości w internecie serwiz zdobył dużą popularność. Stworzeni dla siebie przed zmianą miał ok. 60 tys. użytkowników i 3,7 mln odsłon. Grupa onet właściciel portalu Sympatia.pl miał wtedy znacznie lepsze statystyki z wręcz kosmiczną liczbą 903 tys. użytkowników i 321 mln odsłon!

We wrześniu 2017 roku portal SympatiaPlus przestała istnieć. Znów nie tyle przestała istnieć co zamieniła się w kolejny serwis - kochaj.pl. Zachowana została baza użytkowników, których profile przeniosły się na nową witrynę. Również użytkownicy Premium zachowali swoje przywileje. Strona ma nowy wygląd a test znów uległ drobnym modyfikacjom. Tym razem zmieniono również opisy wyniku testu. Dodano kilka funkcji, o których piszemy w naszej recenzji kochaj.pl.

Po co te zmiany? Grupa Onet-RAS Polska, która jest włascicielem zarówno portalu Sympatia.pl tutaj nasza recenzja, jak i SympatiaPlus.pl, zrozumiał, że nazwa wprowadza w błąd. Możnaby pomyśleć, że SympatiaPlus jest dodatkiem to Sympatii, albo że jest to miejsce dla użytkowników wyższej kategorii. Skoro jednak portal jest zupełnie odrębnym bytem, to jako taki powinien mieć inną nazwę. To dobra zmiana, mimo że wprowadza pewien zamęt. Użytkownicy przyzwyczajeni do poprzedniej strony i już biegli w posługiwaniu się nią, niekoniecznie muszą polubić kochaj.pl. Na szczęście coś za coś, i za zmianą kryją się również aktualizacje dodające nowe funkcje.

Dla dodania perspektywy wielkości rynku portali randkowych i szukania miłości w sieci możemy dodać, że w 2016 roku wszystkie strony i aplikacje internetowe wydawcy Sympatii.pl i kochaj.pl miały ponad 20 mln użytkowników i... ponad 2,5 miliarda wejść na stronę! Pamiętajmy również o dziesiątkach innych stron tego typu. Te olbrzymie liczby motywują do spróbowania swojej szansy i poszukania partnera na portalu randkowym.

>
Scroll to Top