Lowli

telefon randka w sieci
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Bezpieczne Randki w Sieci

Poznawanie nowych osób w sieci to świetna zabawa, która wiąże się jednak z pewnym ryzykiem. Portale randkowe znacznie ułatwiają poszukiwanie drugiej połówki, dlatego nasza czujność powinna być podwójnie wyostrzona!

Korzystając jednak z portali takich jak Tinder, dość płynnie zmniejsza się nasza ostrożność, bo przykrywa ją ogólna satysfakcja z kontaktu z innymi ludźmi.

Internet daje możliwość zachowania anonimowości, dlatego warto z niej korzystać i z głową dawkować informacje, które przekazujemy o sobie innym.

Ten sam przywilej anonimowości, stwarza jednocześnie pole do popisu dla osób, których intencje nie zawsze do końca szczere! Bezpieczne randki w sieci to podstawa sukcesu.

jak wybrać login portalu randkowym

Powstrzymaj się od podawania informacji kontaktowych na swoim profilu!

Podawanie numeru telefonu lub adresu na swoim profilu to podstawowa rzecz, której NIE powinieneś robić, drogi użytkowniku portali randkowych. W żadnym wypadku – to krótka droga, która umożliwia obcym osobom na dokładne zlokalizowanie Ciebie. Właściwie nawet podanie swojego nazwiska jest już dość ryzykownym pomysłem, wyszukiwarki na portalach społecznościowych działają prężnie. Możesz się na tym daleko przejechać ! Na początek zabawny nick lub login będzie strzałem w dziesiątkę, zaufaj mi.

Zaufaj swojej intuicji

Wiem, że u facetów nie zawsze jest ona równie efektywna, jak u kobiet, ale kochani – nie poddawajcie się! Czasem po prostu wiesz, że coś jest nie tak. Zawsze należy mieć się na baczności i spróbować wyostrzyć szósty zmysł. W końcu próbujesz skontaktować się z kimś, z kim może będziesz chciał mieć w przyszłości wiele wspólnego! Jeśli na samym początku konwersacja toczy się powiedzmy…dziwnie – lepiej dać sobie spokój, a przynajmniej działać ostrożnie.

Używaj specjalnie utworzonych, darmowych kont email.

Może wyda Ci się to karkołomne, ale przed rejestracją na portalu randkowym, dobrze jest utworzyć nowe, dodatkowe konto mailowe. Takie, które nie mówi o Tobie zupełnie nic – zwróć uwagę na to, aby nie podawać swojego imienia (a już szczególnie nazwiska) w danych konta. Tutaj także posłuż się ksywką, której planujesz użyć/używasz na portalu. Na wszelki wypadek przede wszystkim nie używaj maila, na którym zarejestrowane są Twoje portale społecznościowe.

bezpieczna komunikacja na portalu randkowym

Korzystaj z komunikatora, który pozwala zachować anonimowość.

Kiedy przyszedł czas na przeniesienie konwersacji, gdzie indziej, niech nie przyjdzie Ci do głowy podawanie swojego własnego numeru lub służbowego.  Pomyśl o podaniu Skype’a, Wickr, Snapchat lub innej aplikacji która nie ujawnia rozmówcom numeru telefonu.

Przyjrzyj się wnikliwie zauważalnym cechom rozmówcy.

Na pewnym etapie rozmowy jesteś w stanie wymienić kilka potencjalnych cech swojego rozmówcy. Może wydaje się porywczy? Kontrolujący? Czy odpowiada na wszystkie zadawane przez Ciebie pytania, a jeśli nie, to jakie? Zapytaj, jak dawno temu zakończył się ich ostatni związek i ile trwał. Zadawanie odpowiednich pytań pozwoli Ci ustalić, czy będzie to może być Ten/Ta Właściwy/a, czy może czas powrócić do dalszych poszukiwań. Pilnuj jednak, aby swoimi pytaniami, nie powodować niezręczności. Staraj się działać z wyczuciem i pamiętaj – na wszystko przyjdzie pora!

Poproś o świeże zdjęcie.

 Jeśli rozmówca nie zamieścił na swoim profilu żadnego zdjęcia, poproś o nią w prywatnej wiadomości. Na pewno zadbaj o to przed pierwszym spotkaniem. Pojęcie o wyglądzie osoby oraz o tym, jak się z nią rozmawia, zapewni Ci podstawy, żeby ustalić, czy warto kontynuować znajomość, a przede wszystkim zaufać. Po raz kolejny zdaj się na swoją intuicję. Pamiętaj, że Google pozwala na wyszukiwanie obrazem – możesz wrzucić otrzymane zdjęcie do wyszukiwarki i w ten sposób sprawdzić, czy nie zostało one pobrane z internetu!

bezpieczna randka na tablecie

Używaj płatnych serwisów randkowych.

Darmowe portale randkowe stwarzają większe prawdopodobieństwo, że spotkasz tam kogoś niebezpiecznego. Nie mówię oczywiście, że płatne portale takie ryzyko wykluczają. Fakt, że użytkownicy podają na stronie numer swojej karty kredytowej pozwala jednak na ich ewentualne zidentyfikowanie przez policję,  w razie gdyby popełnione zostało przestępstwo. Żaden oszust na pewno by tego nie chciał. W powiedzeniu, że “dostajesz dokładnie to, za co zapłaciłeś” jest odrobinę prawdy.  Używaj sprawdzonych stron randkowych – do takowych należą wszystkie, które znajdują się w Rankingu Top Portal Randkowy 2019, a także w jego podkategoriach: Sex Randki oraz Randki dla Seniorów. 

Na pierwsze spotkanie wybieraj wyłącznie miejsca publiczne.

Przy planowaniu pierwszego spotkania, zadbaj o to, aby była to przestrzeń neutralna dla każdego z Was, a zarazem żeby otaczali Was inni ludzie. Dodatkowo zorganizuj własny transport. Wiem, że podwózka pod dom jej/jego autem całkowicie za darmo brzmi kusząco, jednak równie dobrze możesz skończyć nieprzytomny/a w lesie, bez jednej nerki – w końcu z pędzącego auta trudno jest się wydostać. Może zabrzmiało to katastroficznie, ale lepiej w takich okolicznościach rozważyć każdy scenariusz w myśl zasady “przezorny zawsze ubezpieczony”. Może ta drobna blondynka nie wygląda, jak seryjny morderca, jednak kto powiedział, że nie została podstawiona przez zorganizowaną szajkę gangsterów? Z drugiej strony nie chciałabym, aby ten podpunkt zniechęcił Cię do umawiania się w ogóle! Pierwsze spotkanie stanowi lawinę użytecznych informacji o drugiej osobie. Zawsze warto dać sobie (i jej/jemu) szansę, ale jednocześnie być czujnym, a co za tym idzie – bezpiecznym.

Źródło: Wikiho

 

Stefania

Stefania

Leave a Replay

O Nas

Stefania była długo sama. Jej mąż odszedł kiedy w ich życiu pojawiły się pieniądze. To częste zjawisko wśród starych małżeństw. Przed kilkoma laty nie do pomyślenia było dla niej, że kiedyś jeszcze raz będzie musiała szukać miłości.

Recent Posts

Follow Us

Najlepsze Portale Randkowe

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

>
Scroll to Top