Lowli

jak zacząć swingers

Swingersi – kto to jest? Krótkie wprowadzenie do swingingu

Seks grupowy kojarzy ci się z satanistycznymi obrzędami i innymi orgiami przeróżnych zboczeńców? Hej, średniowiecze już dawno za nami! Może nie zdajesz sobie sprawy, ale pojawia sięcoraz więcej informacji twierdzących, że gatunek ludzki nie był nigdy zaprogramowany na monogamię. Religia i kultura wmówiły nam, że do szczęścia potrzebujemy tej jedynej osoby, drugiej połówki jabłka, prawdziwej miłości itd. Bzdura!

Są wśród nas ludzie, którym jeden partner czy partnerka nie wystarczają. Niekoniecznie w kwestiach emocjonalnych, a czysto fizycznych. Seks w kółko z tą samą osobą potrafi stać się… zwyczajnie nudny. Pary, które zmierzyły się z tym problemem i wyszły z niego cało, podają wśród sprawdzonych remediów jedno dość kontrowersyjne: swinging.

Czym jest swinging?

Swinging to z definicji uprawianie seksu przez dwie lub więcej par, które wymieniają się partnerami. Co ciekawe, wśród fanów tej rozrywki znajdziemy wiele małżeństw z długoletnim stażem. Bynajmniej, zazwyczaj swingowanie nie kończy się zazdrością, wyrzutami i awanturami, a wzmocnieniem wzajemnego zaufania i pogłębieniem uczuć.

Za wynalazców swingingu uznaje się amerykańskich pilotów z lat 50′, którzy bez zażenowania wymieniali się żonami podczas domowych przyjęć. Większą popularność rozrywka zyskała po rewolucji seksualnej w latach 60′. Trudno się dziwić – były to czasy, kiedy rządziła zasada “każdy z każdym”, zwłaszcza na hippisowskich festiwalach ;).

Chociaż wydaje się, że swingowanie nie różni się niczym od otwartego związku, różnice są znaczące. W przypadku otwartych relacji partnerzy mają prawo do “skoków w bok” na własny rachunek. Często ich druga połówka nie zna osoby, z którą spotykają się na seks.

Swingersi z założenia doświadczają seksualnej rozrywki tylko razem w postaci seksu grupowego. Zwykle uprawiają go z innymi parami, a nie samotnymi osobami. Zmniejsza to ryzyko odbicia partnera przez singla/singielkę, którzy brali udział w zabawie. Wspólne przeżycie pogłębia relację między partnerami.

o co chodzi z swingers

Rodzaje swingingu

Nie wszyscy swingersi lubią wymieniać się partnerami w taki sam sposób. Dlatego zostały wyszczególnione trzy główne rodzaje swingingu, które oczywiście możesz dowolnie urozmaicać.

  1. Soft swinging – obejmuje jedynie grę wstępną z inną parą swingersów, a następnie uprawianie właściwego seksu ze swoim stałym partnerem w ich obecności. Nie dochodzi do penetracji przez osobę z drugiego związku.
  2. Closed swinging – w tym przypadku swingersi wymianiają się partnerami, jednak seks uprawiają w oddzielnych pomieszczeniach. Niektórym osobom brak “nadzoru” stałego kochanka pozwala bardziej się otworzyć i czuć swobodniej.
  3. Full swap swinging/open swinging – swinging na całego, czyli uprawianie wspólnie seksu grupowego z inną parą/parami. Dowolność w wymienianiu się partnerami i możliwość oglądania swojego małżonka podczas zabawy z obcą osobą.

Zapewne domyślasz się, że wybór rodzaju swingingu zależy od stopnia waszego zaawansowania. Oczywiście, jeśli czujesz się pewnie i twoja druga połówka również, nic nie stoi na przeszkodzie, abyście od razu zaczęli od full swapu. Przedyskutujcie, jakie są wasze oczekiwania i na jak wiele możecie sobie pozwolić. Na pewno bezpieczniej będzie zacząć od delikatniejszych wersji i – w razie chęci – stopniowo przechodzić na wyższe “stopnie wtajemniczenia”.

Trudno przewidzieć, jak zachowa się twój partner/partnerka w nowej sytuacji. Ty również możesz doświadczyć dotąd nieznanych sobie emocji np. silnej zazdrości, gdy inny mężczyzna będzie penetrował twoją kobietę. Najważniejsze, aby obie strony związku były usatysfacjonowane i czuły się komfortowo z waszą decyzją.

Gdzie spotykają się swingersi?

Zakładam, że jeśli czytasz dalej, temat nie spotkał się z twoim obrzydzeniem i dezaprobatą. Myślisz, że swingowanie mogłoby być dobrym urozmaiceniem twojego związku? Pewnie trudno ci jednak wyobrazić sobie, jak umawiasz się podczas lunchu na wspólną sesję z kolegą z pracy i jego żoną.

Nie masz wśród twoich znajomych pary, która wydaje ci się wystarczająco otwarta, aby rozpocząć z nią poszerzanie waszych seksualnych granic? Nic straconego! Może pół wieku temu jedynym miejscem, gdzie swingersi mieli sposobność do spotykania się, były domy amerykańskich pilotów.

Dzisiaj istnieją jednak przybytki, w których są oni również bardzo mile widziani. Nawet, jeśli nie znają osobiście gospodarza. Mowa o klubach dla swingersów, które znajdują się w większych i mniejszych miastach, również w Polsce.

Organizowane są w nich różne imprezy tematyczne – w tym dla “debiutantów”, czyli osób, które odwiedzają klub swingersow po raz pierwszy. W pozostałe dni tygodnia odbywają się wydarzenia BDSM, tylko dla kobiet, z jacuzzi i erotycznymi masażami… Wybór jest spory i na pewno pozwoli w spełnieniu twoich najskrytszych pragnień.

Chcesz wiedzieć, czy w twojej okolicy znajduje się klub dla swingersów? Ze względu na cenioną przez odwiedzających prywatność, znalezienie informacji na temat w internecie nie jest takie proste. Kluby swingowe raczej położone są z dala od centrum metropolii i głównych ulic, a swoich adresów nie podają do publicznej informacji.

Co zrobić w takim przypadku? Dobrym pomysłem będzie poszukanie polskich forów dotyczących swingowania. Po rejestracji w tego typu serwisach powinieneś znaleźć więcej informacji na temat lokalizacji klubów oraz tego, czego możesz spodziewać się w środku.

Jeśli mieszkasz w dużym mieście, każdy popularny klub swingerski na pewno posiada swoją stronę internetową. Nie licz jednak, że od razu znajdziesz tutaj szczegółowe informacje. Zazwyczaj wymagane jest wysłanie maila, aby otrzymać zaproszenie na konkretną imprezę i inne detale.

Warto przeczytać, co znajduje się w klubie i jakie panują w nim zasady. W tego typu miejscach bardzo ważna jest dbałość o higienę i bezpieczeństwo. Uważnie przejrzyj wszystkie informacje i opinie w internecie, aby upewnić się, że miejsce jest odpowiednie dla twoich preferencji.

Jak wspominałam wcześniej, na pierwszy ogień warto wybrać się na wydarzenie przeznaczone stricte dla nowicjuszy. Na stronie klubu prawdopodobnie będą informacje dotyczące dress code’u, ceny biletów (za parę lub singla, kobiety często wchodzą za darmo). Dowiesz się również, jakie atrakcje będą na ciebie czekały w środku.

Efekt twoich poszukiwań wymarzonego klubu jest znikomy? Rzeczywiście, klub dla swingersow to miejsce raczej niszowe, więc nie znajdziesz go w każdym mieście. Spróbuj skorzystać z zawsze pomocnej technologii! Mowa o serwisach i aplikacjach mobilnych dla swingersów takich jak Swingers App, Swingers Party czy Threesome Dating App.

Trudno mi jednak określić, czy znajdziesz tam cel twoich poszukiwań, bo chyba nie są one zbyt popularne w Polsce. Patrząc na grupy dla swingersów na stronach społecznościowych typu Facebook, Polacy nie lubią publicznie przyznawać się do korzystania z tego typu rozrywek. Więcej informacji na pewno znajdziesz na forach tematycznych, jednak w ich poszukiwaniu też musisz trochę pokopać.

Wady i zalety swingingu

Swingowanie brzmi jak spełnienie twoich marzeń? Już poinformowałeś dziewczynę, żeby szykowała seksowny strój na najbliższy weekend? Nie chcę gasić twojego entuzjazmu, ale jak wszystko, tak również swap seks posiada pewne niedoskonałości.

Nie polecam rozpoczynania tego stylu życia, jeśli przechodzicie obecnie trudny etap w związku. Nudne pożycie seksualne to jedno, ale głębszego kryzysu nie wyleczycie sypianiem z innymi osobami. Najpiej najpierw poukładać sprawy emocjonalne i wtedy powrócić do tego pomysłu

Jakie mogą być negatywne konsekwencje swingowania?

Zakochanie się w kimś innym.

Nie ma co się oszukiwać. Wchodząc w intymne relacje z innymi swingersami, macie zdecydowanie więcej sposobności poczucia “mięty” do nowopoznanej osoby. Tym bardziej, jeśli nie są to jednorazowe przygody, a częstsze spotkania z jedną, tą samą parą.

Każde z was ryzykuje jednak tyle samo i w tej kwestii pozostaje jedynie sobie zaufać. Osobę, w której się zakochasz ty lub twoja partnerka, możecie poznać równie dobrze w pracy czy sklepie – niekoniecznie w klubie dla swingersów.

Zazdrość.

Nawet jeśli spędzicie godziny na dyskusjach na ten temat i będziecie mieli pewność, że żadne z was nie poczuje ukłucia zazdrości, rzeczywistość może okazać się inna. Czy twoja dziewczyna poczuje się niepewnie w towarzystwie zgrabniejszej swingerki, czy w tobie nagle obudzi się zaborczy samiec alfa… Trudno przewidzieć, co się wydarzy.

Przed pierwszą wizytą w klubie swingerskim lub spotkaniem z inną parą, ustalcie wspólne zasady, których będziecie się trzymać. Warto spisać je na kartce i omówić, dlaczego nie wyrażacie zgody na konkretne zachowania. W ferworze zabawy możecie nie mieć okazji przekazać sobie informacji, że np. nie podoba wam się patrzenie, jak całujecie inną osobę. Pozwoli to uniknąć późniejszych wyrzutów i roszczeń.

Dajcie sobie prawo do ewentualnego przerwania zabawy w każdej chwili, jeśli któreś z was przestanie czerpać z niej przyjemność. Po powrocie do domu warto porozmawiać o tym, co spowodowało wybuch zazdrości i nie skreślać od razu swoich szans na swobodne swingowanie. Rozmowa jest kluczem do wszystkiego – nie zapominajcie o niej, a wyjdzie to wam na zdrowie!

Swingowanie stanie się lepsze niż seks we dwoje.

Wiadomo, wycieczka do klubu dla swingersów wiąże się z dużo większą ilością bodźców i przeżyć niż zwyczajny seks w waszej sypialni. Różnorodność partnerów, nowe doznania – nie tylko seksualne, ale też psychiczne – wszystko to tworzy mieszankę, której będziecie chcieli więcej i więcej.

Jednak swinging ma za zadanie być tylko urozmaiceniem waszego związku, a nie jego celem. Jeśli seks we dwoje przestaje sprawiać wam przyjemność, powinniście zastanowić się, dokąd prowadzi wasza relacja i czy swingowanie jej służy. Zaufani partnerzy są stałą, do której swingersi chcą wracać po każdej szalonej nocy i tak powinno pozostać.

Ryzyko złapania chorób wenerycznych.

Zwiększona aktywność seksualna z różnymi partnerami zawsze wiąże się z ryzykiem zarażenia chorobami wenerycznymi. Z innymi swingersami zawsze używajcie prezerwatyw, mimo że nawet one nie dają 100% ochrony przed wirusami.

Kiedy zdecydujecie się na korzystanie z podobnych aktywności, powinniście ze wzmożoną czujnością obserwować swoje zdrowie. Regularne badania w kierunku chorób wenerycznych są absolutnym priorytetem. Część z nich wykonacie bez problemu w darmowych punktach, które znajdują się w większych miastach.

pierwsze spotkanie swingers

Jakie zalety niesie ze sobą swinging?

Skoro już trochę was postraszyłam, mogę przejść do wymieniania bezsprzecznych zalet swingowania. W końcu to właśnie dla nich pary wchodzą w ten tajemniczy świat i pozostają w nim na dłużej. W celu znalezienia koniecznych informacji zajrzałam na parę mniej lub bardziej niegrzecznych stron i powiem tyle: gra jest warta świeczki!

Nowe pozycje seksualne.

Jeżeli w stronę swingowania popchnęła was głównie łóżkowa nuda, poznanie paru nowych pozycji na pewno nie zaszkodzi. Seks grupowy daje zdecydowanie więcej możliwości na przeróżne wygibasy – w końcu jest więcej osób do pomocy ;).

Podglądanie innych par w trakcie seksu jest nieodłączną częścią wizyt w klubie dla swingersów. Nawet jeśli nie bierzecie udziału w stosunku, na podstawie samej obserwacji macie możliwość przeniesienia niektórych trików do swojej sypialni.

Pogłębienie relacji.

Jak już wspominałam wcześniej, wiele swingujących par deklaruje pogłębienie swoich relacji dzięki otworzeniu się na nowe doznania. Absolutnie nie wysnułam tej teorii z palca, a stworzyłam w oparciu o artykuły i blogi pisane na podstawie swingerskich przeżyć.

Dla zdrowego, dojrzałego związku wspólna zabawa w większym gronie wiąże się ze wzrostem wzajemnego zaufania. Oboje przeżywacie te same obawy, ale też tę samą przyjemność. Takie doświadczenie wzmacnia i łączy na poziomie, którego możecie nie doświadczyć w inny sposób.

Sam fakt, że twój partner/partnerka wyraziła zgodę na tak ryzykowny krok, powinien wzbudzać w tobie wdzięczność. Nie każda osoba będąca w związku czuje się w nim wystarczająco pewnie i rozumie potrzeby swojej drugiej połówki w takim stopniu.

Zmniejszenie możliwości bycia zdradzonym.

Zdrada fizyczna często spowodowana jest chęcią posmakowania czegoś nowego, niekoniecznie brakami naszego partnera. Nie trzeba być alfą i omegą, aby to wiedzieć. Poprzez wspólne próbowanie “zakazanego owocu” w pewien sposób pozwalamy sobie na tzw. kontrolowaną zdradę.

Jest w tym jakiś uzasadniony interes. Jeżeli w twoim związku zadomowiła się nuda, możesz mieć obawy, że partner/partnerka zaczną szukać zaspokojenia gdzie indziej. Nie radzę jednak wchodzenia w swinging wyłącznie ze strachu przed zdradą. Seks grupowy nie ukoi twoich kompleksów i obaw, a może jedynie je powiększyć.

Inna sprawa, jeśli oboje czujecie potrzebę podgrzania atmosfery. Wtedy swinging może okazać się sytuacją typu win-win. Macie możliwość uprawiania seksu z inną osobą, bez ryzyka utracenia zaufania wobec siebie.

Niezapomniane przeżycia.

Wspomnienie wizyty w klubie dla swingersów czy swapowanego seksu w domowym zaciszu jeszcze długo będzie rozgrzewało was do czerwoności. Branie udziału w tego rodzaju zabawie daje zupełnie inny rodzaj spełnienia seksualnego, nieporównywalnego ze stosunkiem z jedną osobą. W dodatku każda z imprez będzie na pewno inna i wyjątkowa na swój sposób!

Swingowanie w liczbach

Mieszkamy w konserwatywnym kraju, więc swinging nie jest u nas tak popularny jak za granicą. Nigdzie ta aktywność nie cieszy się społeczną akceptacją, dlatego wiele swingersów ukrywa ten fakt przed znajomymi i – być może – badaczami wykonującymi tego typu pomiary.

Kraje, w których do swingowania przyznaje się najwięcej par to: Francja (ok. 33% małżeństw), Norwegia (ok. 31,5 % małżeństw), Holandia (ok. 20 % małżeństw) i Hiszpania (ok. 20 % małżeństw). Polska wypada raczej słabo względem reszty kontynentu z zaledwie 2% zaprzysięgłych fanów seksu swingowego. Pomiary pochodzą z serwisu Victoria Milan, który zrzesza użytkowników poszukujących podobnych romansów w całej Europie.

Imprezy swingowe są bardzo popularne również w UK. Istnieje organizacja, która zajmuje się organizowaniem eksluzywnych wydarzeń dla swingersów w różnych częściach Europy. Podobno Polacy stanowią niemałą grupę wśród uczestników. Nasz kraj postrzegany jest jako ortodoksyjnie katolicki, dlatego polskość działa na innych swingersów bardzo podniecająco.

Jeśli wyjazd za granicę na tego typu imprezę jest w zasięgu twoich możliwości, na pewno warto o tym pomyśleć. Zazwyczaj bierze w nich udział kilkaset swingersów z różnych krajów. Uprzednio jednak zapoznaj się ze społecznością w mniejszym miejscu – widok tylu osób uprawiających seks w tym samym momencie, może okazać się mocnym przeżyciem. Nie chcesz przecież dostać zawału, prawda?

Po więcej wiadomości o seksualności dla początkujących i bardziej zaawansowanych odsyłam do strony głównej Lowli, która stanowi jedno z lepszych źródeł pomocy przy problemach miłosnych. Have fun!

Picture of Kasia

Kasia

Leave a Replay

O Nas

Stefania była długo sama. Jej mąż odszedł kiedy w ich życiu pojawiły się pieniądze. To częste zjawisko wśród starych małżeństw. Przed kilkoma laty nie do pomyślenia było dla niej, że kiedyś jeszcze raz będzie musiała szukać miłości.

Recent Posts

Follow Us

Najlepsze Portale Randkowe

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

>